در بررسی‌های اطلاعات آماری طلاق کشور به علت بیماری زگیل تناسلی باید توجه داشته باشیم که این روزها آمار طلاق در کشورما به شکل نگران کننده‌ای افزایش پیدا کرده و یکی از مهم‌ترین و عمده‌ترین دلایلی که زوجین اقدام به طلاق می‌کنن، وجود بیماری‌های مقاربتی و بیماری های ویروسی جنسی و در یکی از دو‌زوج هست.

بیماری زگیل تناسلی یکی از شایع‌ترین و‌زیادترین بیماری‌های ویروسی در بین افراد هست که در بیرونی‌ترین لایه دستگاه تناسلی خانم‌ها و‌آقایان قرار میگیره.

معمولا افرادی که از نظر جنسی بسیار فعال و افراطی هستند و با افراد متعدد روابط جنسی برقرار میکنن و رابطه جنسی نا ایمن، بدون رعایت کردن موارد بهداشتی رو‌دارن قطعا مورد هجوم این بیماری قرار میگیرن.

زگیل تناسلی نوعی بیماری عفونی مقاربتی هست که باعث ایجاد برجستگی‌های کوچک و بزرگ و برآمدگی های گل کلم شکل در نواحی ناحیه تناسلی هست ، اما متخصصین فعال  در حین حوزه معقدند فقط ۱۰ درصد افراد مبتلا به ویروس اچ پی وی( زگیل تناسلی) علائم ظاهری دارن و در ۹۰ درصد افراد بصورت نهفته هست.

این ویروس در صورت علائم ظاهری شکلی شبیه به رنگ پنست و حالت برجستگی مانند زگیل‌های بدنی داره و نواحی مقعد، رکتوم،کشاله ران،لب،دهان،زبان،گلو،آلت تناسلی و‌کیسه بیضه،فضای داخلی واژن،فرج،لب‌های واژن، و دهانه رحم رو درگیر میکنه.

بیماری زگیل تناسلی به شدت مسری هست. حتی اگر علائمی ایجاد نکنه یا زگیل‌ها برداشته بشه باز هم ناقل هستید.

در بعضی از مواقع ویروس HPV ( زگیل تناسلی) در بدن شما وجود دارد اما علائم و نشانه بیماری یک هفته تا چند ماه بعد بروز پیدا می‌کنه. زگیل‌های تناسلی عموما دردناک نیستن اما گاهی اوقات با علائم احساس سوزش،خونریزی خفیف،خارش یا سوزش ناحیه تناسلی همراه هست .

گاهی در بین زوجین دیده میشه که بخاطر داشتن این بیماری مجبور به پذیرفتن اتمام زندگی زناشویی و طلاق هستن .

وجود بیماری مقاربتی زگیل تناسلی در یکی از زوجین در روابط زناشویی باعث میشه که رابطه جنسی میان زن و شوهر بسیار کاهش پیدا کرده و یا حتی به صفر برسه که همین امر باعث سرد شدن و کناره‌گیری زوجین نسبت به یکدیگر میشه.

علاوه بر کم شدن رابطه جنسی بین زن وشوهر، این بیماری حتی مشکلات عاطفی و احساسی و سردی عاطفی نیز میان آن‌ها ایجاد می‌کنه بصورتی که به یکدیگر شک می‌کنن و بدبینی و شکاکی و اختلافات و تعارضات روانی و رفتاری زیادی بین آنها به وجود می‌آید، همین عوامل باعث میشه که زن و شوهر به فکر پایان دادن به زندگی تأهلی خود و جدایی از یکدیگرباشن و درخواست طلاق بخاطر بیماری زگیل تناسلی دهند.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله رابطه جنسی در دوران آشنایی داشته باشیم یا نه؟ را مطالعه کنید

اگر به دنبال حل مشکل بوجود آمده در سریع‌ترین زمان ممکن هستین میتونید از دکتر ماندگار بصورت تلفنی و حضوری و آنلاین کمک بگیرید تا آگاهانه نسبت به موضوع بوجود آمده اقداماتی داشته باشین اقای دکتر ماندگار بصورت تخصصی در حوزه حل تعارضات بین زوجین فعالیت دارن که در سریع‌تربن و کوتاه‌ترین زمان ممکن به همراهان و‌مراجعین عزیز کمک میکنند تا بهترین و عاقلانه‌ترین و آگاهانه‌ترین تصمیم رو در زندگی خود داشته باشند

 

زگیل تناسلی چه مشکلاتی رو در زندگی زناشویی ایجاد میکند؟

 

 • ایجاد مشکل در روابط زناشویی و جنسی
 • نگرانی از آینده زندگی تاهلی
 • ایجاد شک و بدبینی میان زوجین
 • شک و تردید به ادامه زندگی زناشویی
 • تردید از وفاداری همسر
 • احساس بد و‌ناخوشایند از کنار هم بودن زوجین
 • افسردگی
 • بیماری های روحی و روانی

 

آیا زگیل تناسلی نشانه خیانت است از دیدگاه دکتر ماندگار:

زگیل تناسلی یکی از دلایل رایج درخواست طلاق طبق آمار بدست آمده هست. یک از مهم ترین عواملی که در این زمینه باعث طلاق  در بین زوجین می شه وجود این  بیماری نیست بلکه عدم توانایی در پذیرش و وجود این بیماری و  مدیریت رابطه زناشویی و احساسس و عاطفی هست و عدم توانایی در مدیریت کردن شرایط بحرانی در زندگی تأهلی میباشد.

یکی دیگر از مشکلات اساسی پس از‌وجود زگیل تناسلی در بین زن و شوهر‌ها، نگرانی و تردید و احساس بدبینی و قربانی شدن زوجین نسبت به همسر خود درباره وفاداری و‌عشق و دوست داشتن و زندگی متأهلی هست و  احتمال عدم تعهد و وفاداری بین آنهاست.

اکثر مردم تصور میکنن تنها راه انتقال این بیماری، برقراری رابطه جنسی و روابط فرازناشویی است. در صورتی که این راه عمده ترین و بیشترین  راه انتقال این ویروس هست نه تنها ترین راه بلکه راههای انتقال این ویروس بسیار هست ولی شایع‌ترین آن رابطه جنسی میباشد.
گاهی همین موضوع سبب می شه هر دوطرف با یگدیگر بحث و مشاجره و تعارض و جر و بحث و اختلاف نظر داشته باشن  و وفاداری و تعهد  یکدیگر را زیر سوال ببرن و در نهایت بخاطر عدم توانایی در مدیریت بحران و عدم پذیرش مشکل بوجود آمده پس از مدتی خواستار جدایی و طلاق و پایان زندگی زناشویی باشن.
باید به این نکته توجه داشته باشید برای اطمینان از عدم تعهد و وفادری همسرتان علاوه بر این موضوع به نشانه ها و راههای انتقال این ویروس نیز توجه کنید و در این مورد به هیچ عنوان با عجله تصمیم نگیرید و آگاهانه و منطقی با مشکل بوجود آمده مواجه شوید.در ادامه این مقاله راههای انتقال بیماری زگیل تناسلی گفته میشود

راههای انتقال ویروس زگیل تناسلی چیست؟

 • عدم توجه به نکات بهداشتی
 • افرادی که روابط جنسی متعددی و شریک‌های جنسی زیادی دارن
 • افرادی که مبتلا به ایدز هستند
 • رابطه جنسی مقعدی
 • استفاده از لوازم شخصی فرد بیمار
 • آرایشگاه و‌تیغ اصلاح
 • استخر
 • سرویس بهداشتی عمومی
 • افرادی که مورد تجاوزجنسی قرار گرفته‌اند
 • نوزادانی که از مادر مبتلا به ویروس ایدز متولد میشوند
 • افرادی که سیستم ایمنی ضعیف دارن
 • اپیلاسیون
 • سکس دهانی
 • تخت معاینه مطب پزشکان

از کجا متوجه بشیم که به  زگیل تناسلی مبتلا شدیم؟

علائم زگیل تناسلی در خانم‌ها و آقایان می تونه  ازحدود سه هفته الی چند ماه بعد از اینکه  تماس فیزیکی با فرد آلوده یا محیط آلوده به ویروس ایجاد بشه،در تمام افراد مبتلا به ویروس‌ها و عفونت های مقاربتی‌‌مانند سیفلیس و هپاتیت، علائم زگیل تناسلی زودتر ظاهر میشود

چون سیستم ایمنی این افراد‌نسبت به دیگر افراد ضعیف تر هست. هر زمان که متوجه تغییرات فیزیکی در بدن و اطراف آلت تناسلیتون مانند برجستگی‌هایی مثل گل کلم، توده‌های ریز و کوچک اطراف ناحیه تناسلی، خارش غیر قابل کنترل و سوزش در ناحیه تناسلی،تغییر رنگ ناحیه تناسلی به رنگهای قهوه‌ای،قرمز،سرخ،صورتی،درد حین رابطه جنسی،خونریزی‌های بی دلیل و لکه بینی، شدین حتما سریعأ به پزشک مراجعه کرده و پیگیر تغییرات بوجود آمده باشین .

نتیجه گیری از زبان دکتر ماندگار رو میخونیم:

وجود این بیماری باعث مشکلات فراوان در روابط فردی و خانوادگی و زناشویی افراد میشود ،چنانچه یکی زوجین بخاطر داشتن رابطه جنسی خارج از چارچوب ازدواج و‌فرازناشویی به بیماری زگیل تناسلی مبتلا شود و طرف دیگر بی‌گناه باشد و‌ بی خبر از وجود این ویروس در طرف مقابل خود باشد می‌تواند درخواست طلاق به علت وجود و‌ابتلای همسر خود به زگیل تناسلی بدهد، اما درصورتی که هردوی آنها رابطه جنسی نامشروع  و فرازناشویی داشته باشن، هر دو می‌تونن درخواست طلاق داده و به زندگی زناشویی خود پایان دهند ولی حتما به این موضوع توجه داشته باشید که قبل از اقدام به کاری ابتدا با روانشناس متخصص در حوزه حل تعارضات بین زوجین کمک بگیرید تا از تمام ابعاد مشکل بوجود آمده باخبر شوید و‌برای تصمیم گیری آگاه باشید و از کمک‌های روانشناس خود با نصیب شوید که در این مسیر همراه و کمک کننده به شما باشد . اگر با این مشکل مواجه شدین میتونین بصورت تلفنی، حضوری، آنلاین با کلینیک ماندگلر و‌روانشناسان متخصص در این حوزه کمک بگیرید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *