استفاده از مشاور و لایف کوچ(Life Coach)  شما را از خطرات جبران ناپذیری در زندگی محافظت میکند، این خطرات ممکن است به شکل شکست در روابط خانوادگی و عاشقانه باشد و یا اینکه به صورت افسردگی و تنهایی باشد و حتی ممکن است در میزان و سطح اعتماد به نفس شما باشد.

عدم هشیاری به مسائل بالا باعث می‌شود، مسیر رضایت شما در زندگی بسیار کاهش پیدا کند.

با استفاده از مشاوره تخصصی تیم «دکتر پدرام شهدوست» می‌توانید سرعت انتخاب‌های آگاهانه خود را افزایش دهید، با افزایش اعتماد به نفس خود، نتایج خارق‌العاده‌تری بگیرید و با دانستن اصول و تکنیک‌های ارتباطات روابطی عاشقانه‌ ایجاد کنید یا عشق را در رابطه خود افزایش دهید.

چرا مشاوره توسعه فردی؟

مشاوره توسعه فردی و ارتقای شخصیت و خصوصیات انسانی راهی است مداوم، که باید آن را به صورت مادام‌العمر بپیمایید. در این راه باید اهدافتان را به طور دقیق مشخص کنید و برای تحقق آن تمام انرژی و پتانسیل‌تان را به کار بگیرید.

هیچ فردی کامل نیست و تمام خصوصیان مثبت در یک فرد جمع نمی‌شود. اما داشتن برخی خصلت‌ها برای اینکه فرد بتواند در زندگی موفق باشد و حس خوبی به خود و دنیای پیرامونش داشته باشد، ضروری است. داشتن مهارت‌های از جمله اعتماد به نفس، اجتماعی بودن، مثبت یودن، با انگیزه بودن و … برای شمایی که می‌خواهید به خواسته‌هایتان برسید مهم است. اگر حس می‌کنید یک جای کارتان می‌لنگد و آنطور نیستید که باید باشید،بهتر است از مشاوره توسعه فردي استفاده كنيد

گرچه خانواده، دوستان، مدرسه و اطرافیان در شکل‌گیری خصوصیات فردی و شخصیت‌تان نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند تا شما به سن جوانی می‌رسید، اما در این مرحله نباید کسب مهارت‌های توسعه فردی را متوقف کنید و همه چیز را به کسب تجربه و یادگیری از اطراف محدود کنید. مشاوره توسعه فردی یکی از کارهایی است که می‌توانید در این مرحله از زندگیتان انجام دهید تا گام در راه درست قرار دهید، همه آینده شغلی شما وابسته به مهارت‌هایی است که تا بزرگسالی به دست می‌آورید.

مشاوره شغلی و فردی

اداره کردن یک کسب و کار مستلزم مهارت و دانش در زمینه‌های مختلفی است. شما با توسعه مشاغل خود، تخصصتان را تقویت خواهید کرد. آشنایی با افرادی با تجربه جهت گرفتن مشاوره شغلی و یا مشاوره توسعه فردی باعث کمک به شما در یافتن اطلاعات برای موفقیت در کسب و کار خواهد بود.در مباحثی که بیشتر جنبه‌های اداره یک تجارت را در بر‌می گیرد و به شما در ایجاد دانش بیشتر کمک می‌کند، این مشاوران تخصص لازم را دارند.

مدیران، در حالی که به طور معمول طیف گسترده‌ای از مهارت‌ها را دارند، اما معمولا در بعضی تخصص‌ها تجربه‌ای ندارند. تغییرات مشاغل در شرایط اقتصادی مختلف یا سایر شرایط پیش بینی نشده، می‌تواند نیازهایی را ایجاد کند که با مهارت های مدیران و تجار، قابل تحقق نباشد.

در صورت بروز این مسئله، به کارگیری یک مشاوره کسب و کار یا توسعه فردی مفید می تواند مهارت های لازم برای مقابله با اوضاع نامناسب را به شما آموزش دهد. همچنین باعث ایجاد یک دیدگاه عینی می‌شود که به تمرکز تیم کمک خواهد کرد. مشاوره رابطه ای است که در آن یک شخص خارجی، مهارت و دانش و تجربه خود را در اختیار یک شرکت قرار می دهد. نکته اصلی، اجرا پذیری مشاوره است؛ یعنی نتایج هر پروژه مشاوره باید قابل اجرا باشد.

گام های توسعه و کسب مهارت مدیریت و پیشرفت زندگی

 •  یک چشم انداز برای خودتان مشخص کنید. هدف مشخصی که باید در زمان مشخص به آن برسید. اهمیت این گام از این رو است که انگیزه شما را برای رسیدن به هدفتان برانگیخته کند، هدفی مشخص که نشان می‌دهد شما در چند ماه یا سال آینده چه برنامه‌ای دارید.
 •  برنامه‌ریزی برای رسیدن به هدف. بعد از مشخص کردن هدفتان باید نحوه رسیدن به آن را مشخص کنید. این به معنی یک برنامه دقیق نیست اما راه را برایتان مشخص می‌کند.
 • شروع کنید. توصیه مشاوره توسعه فردی این مرحله این است که با تمام قوا کارتان را آغاز کنید.
 • پیشرفت‌تان را در راه کسب مهارت‌های فردی ثبت کنید. بنویسید از ابتدا چه بودید و با گذشت زمان چه مهارت‌هایی را به دست آوردید. بعدها با مرور این مطالب و یادداشت‌ها انگیزه‌تان را برای کسب توسعه فردی بالاتر برده و شما را در این راه مصمم‌تر می‌کند.
 • بررسی و بازنگری برنامه. برای یادگیری موثرتر باید در برنامه‌تان متمرکز شده و با تامل و تفکر برنامه‌تان را بازنگری کرده و نقاط درست و اشتباه را از هم تمیز دهید و مجددا برنامه جدید و دقیق بریزید. هر چه آموخته‌اید را به کار گیرید تا نتیجه‌های متفاوت و بهتری بگیرید.
 • بررسی منظم برنامه این اطمینان را به شما می‌دهد که فعالیت‌های شما در جهت رسیدن به اهدافتان است و رسیدن به هدف برایتان اهمیت دارد.

مشاور توسعه فردی چه اقداماتی انجام می دهد؟

یک مشاور توسعه فردی، برای کمک به دیگران برای دستیابی به اهدافشان یاری می‌رساند و به عنوان یک درمانگر، مربی زندگی و یا گاهی اوقات هر دو، واجد شرایطی برای کمک به دیگران در دستیابی به پتانسیل‌هایشان و همکاری با آنهاست. اگر تصمیم دارید که با یک مشاور رشد فردی کار کنید. نیاز است که:

 • روابط کاری را با او برقرار کنید
 • آنچه را که برای شما مهم است و همچنین نقاط قوت و توانایی‌های خود را شناسایی کنید،
 • در مورد نیازهای خود با او صحبت کنید و به او درآشنایی با اهداف خود کمک کنید
 • درک کنید که می‌خواهید به چه چیزی برسید.

در مقابل او کمک می کند تا:

 • فکر خود را در مورد اهداف و آرزوهای خود روشن کنید
 • اولویت‌بندی و برنامه‌ریزی مراحل مورد نیاز برای دستیابی به هدفتان را روشن کنید
 • مسیر پیشرفتتان را رصد می‌کند و برای رسیدن به موفقیت در طول این راه پر پیچ و خم شما را تنها نمی‌گذارد.