7موردی که قبل از مشاوره ازدواج حتما باید بدانید؟


7موردی که قبل از مشاوره ازدواج حتما باید بدانید؟

1-اهداف مشترک درمان را با شریک زندگی خود در میان بگذارید

با فرض اینکه هردو برای شروع درمان در مشاوره قبل از ازدواج آماده هستید، وقت آن است که در جلسات به اهداف مشترک خود بپردازید. پیشنهاد می شود برای رونمایی از این اهداف از یکدیگر سوالات استراتژیک بپرسید، مانند:

-چگونه می خواهیم به صورت زوج رشد کنیم؟

-آیا ما باید روی سبک درگیری خود کار کنیم؟

-آیا می توانیم کیفیت یا فرکانس صمیمیت خود را بهبود ببخشیم؟

-آیا ما نسبت به یکدیگر سوء استفاده می کنیم؟

-آیا اهداف مشترکی داریم و اهداف ما به عنوان یک زوج چیست؟

-آیا ما باید روی گوش دادن و اعتبار سنجی یکدیگر کار کنیم؟

هنگامی که ایده واضح تری از آنچه می خواهید از طریق درمان می خواهید داشته باشید، یافتن یک درمانگر و مشاوره ازدواج که برای کمک به شما در رسیدن به این اهداف آماده شده است آسان تر خواهد بود.

2-با اولویت بندی راحتی و تناسب اندام، جستجوی یک مشاوره ازدواج را شروع کنید

هر درمانگر زوج، رویکرد و سبک متفاوتی دارد، بنابراین شما و همسرتان باید به دنبال شخصی باشید که هر دو با او احساس راحتی می کنید. در اینجا چگونگی اطمینان از مشاور مناسب برای شما آورده شده است:

بیوگرافی درمانگر را بخوانید و در صورت وجود، فیلم های مقدماتی آن را تماشا کنید، بیانیه و فیلم حرفه ای یک درمانگر می تواند درک مفیدی از رفتار مشاور ازدواج و نحوه صحبت آنها داشته باشد. لیستی از سوال ها را برای پرسیدن از درمانگر ارائه دهید، از جمله: آیا شما با زوج هایی که [مشکل ما] را دارند کار کرده اید؟ صادق بودن در مقابل چالش، شما را بیشتر و سریعتر پیش می برد.

2-3 تماس تلفنی اولیه را با ارائه دهندگان، برنامه ریزی کنید.

در مورد رویکرد هر درمانگر و مشاوره ازدواج در زمینه مشاوره زوجین اطلاعات کسب کنید و تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما جذاب است. صحبت با درمانگران را از طریق تلفن جداگانه در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که هر دو از ادامه جلسه های حضوری احساس راحتی می کنید.

4- برنامه قرار خود را پاک کنید.

وقتی زمان اولین قرار ملاقات است، با اطمینان از اینکه برنامه خود را برای جلسه خالی کرده اید و در حالت ایده آل بعد از آن، آن را در اولویت کامل قرار دهید. به عنوان مثال اگر قرار ملاقات در اواخر روز یا عصر دارید، بقیه شب را آزاد بگذارید تا بعد از آن از نظر احساسی استراحت کرده و شارژ شوید.

5- برای به اشتراک گذاشتن تاریخچه شخصی آماده شوید.

در حالی که این یک مشاوره ازدواج برای “زوجین” است، بحث شما فقط به مسائل مربوط به شما و همسرتان محدود نخواهد شد. دریافت یک سوابق خانوادگی برای یک مشاور زوج مهم است. این به آنها کمک می کند پیوندهای عاطفی و سبک های دلبستگی شما را درک کنند، که می تواند بینشی از نحوه ارتباط شما با دیگران ایجاد کند. پیوندهای عاطفی می توانند بر روی همه چیز از افرادی که به عنوان شریک زندگی انتخاب می کنید، تا جریان خوب رابطه و حتی نحوه پایان آن تأثیر بگذارند.

6- تصمیم بگیرید که چه چیزی می خواهید به دوستان خود بگویید

داشتن روابط مختلف برای سلامت کلی ما بسیار مهم است. همه ما نمی توانیم انتظار داشته باشیم که شریک زندگی ما معشوق، سرآشپز شخصی و رفیق تمرین ما باشد. آن نقش های اضافی که دوستان برای آنها هستند. باعث می شود از رفتن به مشاوره زوجین خجالت بکشید. این که به دوستان خود بگویید کاملاً با شماست یا نه، اما وقتی صحبت از مشاوره ازدواج می شود، به یاد داشته باشید که به شخص دیگری به جز خود و شریک زندگی خود موظف نیستید و به حریم خصوصی شریک زندگی خود نیز احترام می گذارید.

7-بدانید که اشکالی ندارد که از جلسه اول خود عصبی شوید.

خیلی از زوج هایی که با هم به مشاوره ازدواج می روند، قابل درک است که در مورد قرار اولشان مضطرب هستند. پس از این، شما ممکن است در مورد برخی از چالش ها و مسائل صمیمی صحبت کنید که شما و شریک زندگی خود فقط در مورد یکدیگر صحبت کرده اید. در برخی موارد، ممکن است مواردی را که حتی هرگز به شریک زندگی خود نگفته اید به اشتراک بگذارید. این کاملاً طبیعی است، احساس اضطراب از شروع این تجربه جدید. نگران نباشید ناشناخته ها، بسیاری از افراد را مضطرب می کند. به راحتی می توان صبور بود و امیدوار بود که پس از ملاقات هر دو شریک با درمانگر، برخی از اضطراب های مراجعه به مشاوره زوجین از بین برود. و به یاد داشته باشید، آخرین کاری که درمانگر شما می خواهد انجام دهد قضاوت در مورد شماست. آنها برای کمک به شما در مدیریت و درک احساسات خود به گونه ای هستند که می تواند به شما کمک کند تا به جلو حرکت کنید.

 

نکته ای که باید قبل از شروع مشاوره ازدواج در نظر بگیرید

موارد کمی در زندگی وجود دارد که به اندازه یک رابطه ناکام استرس آور باشد. وقتی دو نفر با هم درگیر می شوند، احساس دور بودن می کنند و برای درک یکدیگر تلاش می کنند، اغلب برای کمک به تقویت و بازسازی پیوندشان به مشاوره ازدواج مراجعه می کنند. مشاوره زوجین می تواند تجربه جدیدی برای هر دو شریک زندگی باشد. بسیاری از افراد رشد شریک خود را دیده اند، ارتباطات آنها بهبود یافته و روابط آنها در طی درمان شکوفا شده است. مشاوره مشترک می تواند به افراد کمک کند تا نقاط قوت و ضعف خود را چه به صورت فردی و چه به عنوان شریک زندگی مشاهده کنند. با این حال، درمان، به ویژه هنگامی که یک زن و شوهر را درگیر می کند، اغلب با احساسات و عواطف شدید همراه است. همچنین می تواند وقت گیر، گران قیمت و گاه گاهی دردناک باشد. برای تعیین اینکه مشاوره ازدواج برای شما مناسب است یا خیر، از چهار سوال زیر به عنوان راهنما استفاده کنید. پاسخ ها ممکن است بله، خیر، یا گاهی اوقات باشد که همه آنها کاملاً قابل قبول هستند. در حالت ایده آل، وقت صرف شده در مشاوره برای شما و همسرتان، برای دستیابی به سطح صمیمیت و لذت عمیق تر و رضایت بخش تر را به چالش می کشد و می توانید از آن ها الهام بگیرید.

دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *