در این مقاله قصد داریم در مورد مردان مغرور و نحوه‌ی برخورد با آنها صحبت کنیم. پس بریم تا با هم در مورد این افراد بیشتر آگاهی کسب کنیم.

هرکدام از ما انسانها ویژگی‌های مثبت و منفی بسیاری داریم. وقتی قرار است یک نفر با افراد دیگر در محیط اجتماع ارتباط برقرار کند شناخت این ویژگی‌ها که در ادامه به آن میپردازیم می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.

زیرا چه بخواهیم و چه نخواهیم این ویژگی‌ها در ارتباطات و نحوه برخورد و رفتار طرف مقابل با ما تأثیر گذار است. غرور نیز از جمله همین ویژگی‌ها می‌باشد.در مجموع غرور به این معناست که فرد ارزش و احترام بالایی برای خودش قائل است و از اعتماد‌به‌نفس بالایی برخوردار است به طوری که گاهی ارتباط برقرار کردن و صمیمی شدن با آنها تا اندازه‌ای مشکل می‌شود و مهارت خاصی می‌طلبدو این موضوع گاهی اوقات می‌تواند رابطه ما را بسیار سخت کند.

به همین خاطر شناخت نشانه‌های مردان مغرور و راه‌هایی که برای برقراری ارتباط با آنها داریم از جمله مهم‌ترین نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشیم تا ارتباط بهتر و سالم تری را تجربه نماییم.

مردان مغرور فقط خودشان را می‌بینند و به دیگران توجه خاصی ندارند و برایشان احترام قائل نیستند. اگر مردان مغرور باشد، ممکن است به علاقه‌مندی‌های شما توجهی نکند و فقط روی علاقه‌مندی‌های خودش متمرکز باشد حتی اگر آن کار اشتباه باشد.

این افراد انتظار دارند شما هم علاقه‌مندی‌هایتان را با علاقه‌مندی‌های آنها یکی کنید و برایشان احترام زیادی قائل باشید در صورتی که خودشان چنین کاری را انجام نمی‌دهند و نظرات شما اولویت آنها نیست.در کلینیک روانشناسی دکتر ماندگار (مشاور ماندگار) بصورت تخصصی راهکارهای درمانی در مواجه با مردان ‌مغرور ارائه میشود که در کوتاه‌ترین زمان مشکلات زناشویی خود را با این‌گونه افراد حل نمایید.
اصولا مردان مغرور در رفتارهایشان از بی‌توجهی نسبت به اطرافیان استفاده میکنند. یک مرد مغرور معتقد است که شما هر کاری که می‌کنید وظیفه‌تان است و باید انجام بدهید. مردان مغرور خود را برتر از دیگران میدانند و به هیچ عنوان ارزشی نسبت به دیگران قائل نیستند.

همیشه در جمع دوستان و خانواده و آشنایان و همسر خود با تکبر رفتار میکنند و به نگاه‌های اطرافیان اهمیتی نمیدهند این افراد از اعتماد‌به‌نفس کاذبی برخوردار هستند که اکثرا باعث اذیت و آزار روانی اطرافیان است.

تعریف غرور از دیدگاه دکتر ماندگار:

غرور یعنی احساس لذت یا رضایت بسیارعمیق ناشی از دستاوردهای فرد مغرور. این احساس رضایت عمیق ایجاد شده در فرد می‌تواند باعث شود که فرد به راحتی دیگران را نادیده بگیرد و نگاه از بالا به پایین به اطرافیان داشته باشد.

او خودش را برتر و خوب تر و‌بدون ایراد تر از دیگران می‌بیند و فکر می‌کند لایق بهترین‌ها است و باید به هر چیزی که در افکار خود دارد و می‌خواهد برسد. این افراد دچار خودبزرگ‌بینی و خودخواهی نیز هستند و در موارد شدید ممکن است دچار اختلال شخصیت خودشیفته نیز باشندکه در ادامه میتوانید مقاله مرتبط با افراد خودشیفته را نیز مطالعه نمایید.

نشانه مردان مغرور

نشانه های مردان مغرور از نظر دکتر‌ماندگار؟

◦              همیشه خودش در اولویت هست
◦              هرگز عذخواهی نمیکند
◦              هیچوقت قدردان شما نیست
◦              برای آشتی هیچ‌وقت پیش‌قدم نمیشود
◦              همیشه شما را مقصر میداند
◦              از شما تعریف و تمجید نمیکند
◦              همیشه بدی‌های شما را میبیند
◦              در تصمیم‌گیری ها از شما نظرخواهی نمیکند
◦              به شما ابراز علاقه نمیکند
◦              خود‌برتر‌بینی‌در جمع
◦              خود بزرگ‌بینی افراطی
◦              انتقاد همیشگی از اطرافیان
◦              هیچوقت خوشحال و یا هیجان زده نیستند
◦              نسبت به محرک های بیرونی بی تفاوت هستند
◦              انعطاف ناپذیر هستند
◦              بسیار خود محور هستند

آیا مغرور بودن اشتباه است؟

تعداد کمی از افراد غرور دارند اما داشتن غرور افراطی می‌تواند برای زندگی مشترک مشکلاتی را ایجاد کند. اصولا در زندگی زناشویی که مردان‌ مغرور حضور دارند مشکلات بیشتری بوجود می‌آید. این افراد نیاز به درمان دارند و باید عزت نفس‌شان را تقویت کنند و یاد بگیرند به دیگران احترام بگذارند. آنها همچنین باید اعتماد کردن به دیگران را یاد بگیرند و‌نحوه ارتباطشان با دیگران به‌گونه‌ای باشدکه باعث داخوری و دلشکستگی نشود. آنهاباید بتوانند در روابطشان احساس امنیت و اعتماد داشته باشند و کمی فروتن‌تر و‌مهربان‌تر و خوشتن‌دارترباشند.اگر بدنبال کسب اطلاعات بیشتر راجع به موضوع مطرح شده در مورد این مطلب هستید از مقاله افراد خودشیفته دیدن و استفاده بفرمایید

◦              صداقت و تمرینات توسعه‌فردی داشته باشند
◦              یادگیری توجه‌به نیازهای خود ‌ دیگران ریر نظر روانشناس
◦              تمرین تکنیک‌های قدردانی
◦              پذیرش اشتباهات و عذرخواهی
◦              تمرین اعتماد‌به‌نفس و عزت‌نفس با کمک از روانشناس
◦              یادگیری مذاکره با اطرافیان و نحوه برخورد مناسب
◦              ارتباط با روانشناس جهت انجام رفتار درمانی
◦              کمک کنیم که بخشش و رها‌کردن را تمرین کنند

برای اطلاع بیشتر در مورد مردان مغرور می‌توانید مقاله با مردان مغرور چگونه رفتار کنیم و روش‌های ارتباط موفق با آنها چیست را بخوانبد.

مردان مغرور چگونه اند؟- مشاور ماندگار

نظر دکتر ماندگار رو راجع به درمان مردان مغرور بدونیم:

افراد مغرور اگر به درمانگر مراجعه کنند و زیرنظر یک روانشناس با رواندرمانگر باشند و روی خودشان کار کنند و پذیرش انجام تکنیک ها و تمرینات را داشته باشند و همکاری لازم را با روانشناس خود انجام دهند می‌توانند در طول جلسات درمانی مشاوره، این مشکل را حل کنند.و به این موضوع توجه داشته باشیم که مردان مغرور از توجه بیش از اندازه خوششان نمی‌آید،اما این به معنای آن نیست که شما باید به‌طورکلی این افراد را نادیده بگیرید و توجه خود را از روی این افراد بر‌دارید بهترین راهکار برای مدیریت رفتاری با این افراد این است که در رابطه خود با این افراد حد تعادل را نگه دارید که این کار کمک شایانی به ادامه روند ارتباطی شما خواهد داشت.

آیا مردان‌ مغرور به روانشناس مراجعه می‌کنند؟

از نظر دکتر‌ماندگار اغلب مواقع خیر، بدلیل اعتماد‌به‌نفس کاذبی که دچار هستند و پذیرش داشتند ایراد و یا مشکل را ندارند و چون نمی‌توانند اشتباهات‌شان را بپذیرند، معمولا به روانشناس و درمانگر مراجعه نمی‌کنند و احساس می‌کنند مشکلی برای پیگیری کردن و درمان شدن ندارند اما افرادی مراجعه می‌کنند که اطرافیان و یا دوستان با حمایت و همدلی، آنها را پیش درمانگر و روانشناس هدایت میکنند و در کلینیک روانشناسی ماندگار و زیر نظر دکتر‌ماندگار بصورت کاملا تخصصی به حل و درمان این مشکل پرداخته می‌شود

سخن پایانی از نظر دکتر‌ماندگار:
داشتن غرور موضوع بدی نیست ولی به شرط رعایت کردن حد و اعتدال نه بصورت افراطی که باعث‌اذیت و آزاد فرد و‌اطرافیان شود،غرور افراطی می‌تواند زندگی و ارتباط زن‌وشوهر و اطرافیان و همکاران و دوستان و….را خراب کند. در این مقاله درباره نشانه‌ها،علت و درمان مردان‌مغرور صحبت کردیم وراهکارهایی ارائه کردیم برای اینکه بتوانید با مردان‌مغرور ارتباط بهتر و قوی‌تری برقرار کنید. البته در این زمینه ممکن است نیاز به کمک حرفه‌ای  و تخصصی با مشاور و روانشناس داشته باشید. می‌توانید با دکتر‌ماندگار مشورت و مشاوره بصورت تلفنی،آنلاین،حضوری داشته و نحوه برقراری ارتباط با مردان‌مغرور را آموزش ببینید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *