مجموعه مواردی که می توانید تحت عنوان سوالات قبل از ازدواج از همسر آینده خود بپرسید در زیر ذکر شده است که به شرح زیر است:

1- اگر هر دو بیکار شویم، چه منابع مالی در اختیار ما قرار می گیرد؟

این یک سوال عالی است، زیرا تا حدودی نگرش های مالی شریک زندگی شما را روشن می کند. پرسیدن سوالات در سناریوی بدتر، بلافاصله بر اهمیت صلاحیت مالی تأکید می کند. اگرچه تصور یک جهان بدون درآمد ترسناک است، اما خوب است بدانید با توجه به نگرش های مالی فعلی، چه برنامه ای ممکن است قابل قبول باشد.

2- اگر شما در کار و حرفه ای شغلی تان تمام وقت شوید، آیا می توانید یک پدر و مادر تمام وقت هم باشید؟

اگر قبلاً وضعیت شما همین بوده است، نقش ها را معکوس کنید. خوب است بدانید که نظرات همسرتان در مورد احتمال تغییر نقش چیست. این می تواند به شما در مورد نگرش همسرتان در مورد تربیت فرزند و اهداف حرفه ای بینش دهد. پاسخ درستی برای این سوال وجود ندارد، اما مهم این است که هر دو طرف بدانند که طرف دیگر در کجا قرار دارد.

3- آخرین باری که به بیمارستان مراجعه کرده اید کی بوده است؟ چرا آنجا بوده اید؟

ورود با آخرین ویزیت بیمارستان می تواند گفتگویی درباره تاریخچه پزشکی آغاز کند. همچنین می تواند بینشی درباره تعداد و ضرورت مراجعه به پزشک ارائه دهد. به جای درخواست همه حقایق پزشکی مرتبط، تأمل در بازدیدهای اخیر باعث می شود گفتگوی طبیعی تری انجام شود.

4- یکی دیگر از سوالات قبل از ازدواج می تواند این باشد که، هنگامی که به اهداف فعلی خود می رسید، آیا می توانید خود را در حال رشد رویاهای جدید ببینید؟

عاشق شدن با شخصی پرشور عالی است. تعیین اهداف، تعقیب رویاها و ایجاد رویاهای جدید در یک زندگی موفق فوق العاده مهم است. اگرچه هیچ کس نمی تواند جزئیات چنین وضعیتی را پیش بینی کند، اما مهم است که بررسی کنید و ببینید آیا جرقه رویاهای جایگزین هنوز وجود دارد یا خیر.

5- دیوانه ترین تجربه جنسی که می توانید تصور کنید در آن شرکت کرده اید چیست؟

شاید برای شما سخت باشد سوالات قبل از ازدواج از همسر آینده درباره روابط جنسی بپرسید اما این سوال مرزهای تخیل جنسی همسرتان را تحت فشار قرار می دهد. کاوش در این قلمرو مفید است تا بتوانید میزان راحتی شما در بحث در مورد این موضوع کاملاً خصوصی را راحت کنید. اگر نمی توانید نیازها و خواسته های جنسی را با شریک زندگی مادام العمر خود در میان بگذارید، احتمالاً در طولانی مدت با مشکل روبرو خواهید شد. قبل از ازدواج، خوب است که ببینید دو نفرتان چقدر باز هستید.

6- اگر می توانستید فقط یک نیاز معنوی برآورده کنید، آن چیست؟

دانستن اینکه نیازهای معنوی شریک زندگی شما چیست بسیار ارزشمند است. معنویت در کلیسا نیز لازم نیست. مواردی به اندازه بازی های ویدئویی معمولی می توانند برای افراد معنای معنایی داشته باشند. تشخیص آنچه برای جنبه معنوی فرد از اهمیت بیشتری برخوردار است همیشه آسان نیست، بنابراین شروع یک مکالمه در مورد آن قبل از ازدواج بسیار مهم است.

7-کدام یک از دوستان من سزاوار احترام هستند و چرا؟

دوستان قسمت مهمی از زندگی ما هستند. این سوال از سوالات قبل از ازدواج از همسر آینده به نگرش شریک زندگی ما در مورد دوستانمان و اینکه آیا هر یک از این روابط می تواند اساس احترام داشته باشد متمرکز است. اگرچه ممکن است همیشه با دوستان شریک زندگی خود کنار نیاییم، اما حفظ سطح احترام مهم است. اگر شریک زندگی شما نمی تواند همه دوستان شما را لیست کند، اجازه ندهید که خیلی مزاحم شما شود. شما فقط در حال ورود به سیستم هستید تا ببینید آیا دوستانی که همسرتان می تواند آنها را به یاد بیاورد مورد قبول وی هستند یا خیر.

-8 یکی دیگر از سوالات قبل از ازدواج می تواند این باشدکه،  به نظر شما کدام یک از والدین ما ممکن است در آینده برای روابط ما مشکلاتی ایجاد کند؟

والدین قدرت ویژه ای بر ما دارند. اگر یکی از والدین شریک زندگی شما را دوست نداشته باشد ممکن است پیچیده باشد. می توان آن را مدیریت کرد، اما مهم این است که بتوانید در مورد آن صریحاً با یکدیگر بحث کنید. اگر خانواده هایتان در نهایت باهم ترکیب و درگیر شوند، در نظر گرفتن اینکه چه چالش هایی ممکن است پیش روی شما باشد اشکالی ندارد. در صورت امکان، می توانید از این سوال برای تهیه راه حل های بالقوه برای چالش های آینده نیز استفاده کنید.

9- یک چیز برای داشتن احساس راحتی در زندگی روزمره چیست؟

این سوال برای کمک به همسرتان در ارزیابی اینکه چه چیزهایی برای خوشبختی بسیار مهم هستند، طراحی شده است. برخی موارد وجود دارد که هر یک از ما باید احساس خوب کنیم. این موارد اصلی است که یک شریک باید یاد بگیرد که آنها را احترام بگذارد و با آنها کار کند.

10- حرکت برای شما چقدر آسان است؟

برخی افراد حرکت را یک چالش وحشتناک می دانند. دیگران می توانند جرقه فرصت را در درون ناشناخته ببینند. اگرچه ممکن است در آینده قابل پیش بینی هیچ حرکتی نداشته باشید، اما خوب است که بررسی کنید و ببینید آیا حرکت در آینده، یک احتمال واقعی است یا نه.

موارد دیگر در مورد سوالات قبل از ازدواج از همسر آینده

11-آیا بدهی یا پس انداز دارید؟

12- آیا قرار است در مقطعی خانه ای خریداری کنیم؟

13- آیا باید قبل از خرید در مورد مقدار خرید مشخص بحث کنیم؟

14- آیا حسابهای مشترک خواهیم داشت؟

15- اگر یکی از ما شغل خود را از دست بدهد، برنامه ما چیست؟

16- اهداف پس انداز ما چیست و آنها به دنبال چه چیزی می روند؟

17- چگونه هزینه ها را تقسیم خواهیم کرد؟

18- عقاید خود را چگونه توصیف می کنید؟

19- آیا شما انتظار دارید که من در خدمات مذهبی گروهی به شما بپیوندم؟

20-آیا شما تصور می کنید که کل خانواده ما هر هفته در تعطیلات شرکت می کنند؟

21-آیا آیین هایی وجود دارد که دوست داشته باشید در خانه به آنها عمل کنید؟

22- آیا فرزندان ما از نظر دینی تربیت می شوند؟

23- آیا مراسم ازدواج دینی خواهیم داشت؟

24- برای سعادتمندی چقدر از من محبت نیاز دارید؟

26- عشق ورزیدن برای شما چه معنایی دارد؟

27-آیا حاضرید با من به یک مشاور ازدواج مراجعه کنید؟

28- برای احساس قدردانی به چه چیزهایی نیاز دارید؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *