اولین دوره کنکور نظام جدید در سال ۱۳۹۸ برگزار گردید و طبق جلسه سازمان سنجش سال ۱۳۹۹ آخرین سالی بود که کنکور نظام قدیم تیز برگزار شد. طبق اعلام این شورا، در سال ۱۴۰۰ فقط کنکور نظام جدید برگزار می گردد. کتب کمک درسی نقش بسزایی در افزایش بازدهی دانش آموزان دارند که منابع کنکور انسانی نیز دارای این اهمیت نیز هستند. در سال های اخیر حساسیت و رقابت در بین داوطلبان این رشته بیشتر شده است که لزوم آمادگی بیشتر داوطلبان را می رساند.
تعداد داوطلبان شرکت کننده در رشته انسانی برای کنکور سراسری ۱۴۰۰، تقریبا ۳۵۰ هزار نفر اعلام شده است که نسبت به سال قبل ۵ هزار کاهش را نشان می دهد. و نزدیک به ۲۳ هزار نفر دارای سهمیه های ایثارگری هستند. حضور رشته های پرطرفداری از قبیل حقوق، روانشناسی، دبیری و… و راحتی نسبی این رشته نظری نسبت به تجربی و ریاضی، علاقمندان زیادی را به خود جذب نموده است.
در این مقاله قصد داریم به بررسی بهترین منابع کنکور انسانی بپردازیم. منبع خوب لازمه یک مطالعه و یادگیری خوب است. و راه رسیدن به یک رتبه و نتیجه خوب را هموار می نماید. در صورت وجود هرگونه سوال، تا پایان این مقاله با راز ماندگار در ارتباط باشید.

 

معرفی رشته انسانی

رشته انسانی چگونه رشته ای است؟
دانش آموزان در سال نهم به دهم خود بایستی انتخاب مهمی در مسیر تحصیل خود انجام دهند و از بین رشته های تجربی، انسانی، ریاضی، فنی حرفه ای و کار و دانش، رشته تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب کنند. غالب زندگی افراد معمولا در مسیر این انتخاب قرار می گیرد. دانش آموز باید بر حسب شخصیت و توانمندی خود بهترین گزینه را برگزیند.
رشته انسانی نیازمند فردی است که دارای حافظه خوب بوده و در دروسی مثل ادبیات، عربی و زبان انگلیسی در سطح خوبی قرار داشته باشد. در این رشته محتوا اطراف انسان و مسائل مربوط به آن می گذرد. اگر به رشته های مدیریت، حقوق، حسابداری، ادبیات، فلسفه، روانشناسی و… علاقه دارید، رشته انسانی می‌تواند برای شما مناسب باشد. لذا باید منابع کنکور انسانی را بدانید تا بتوانید با سایرین رقابت کنید و به رشته و دانشگاه مورد علاقه خود وارد شوید.

 

منابع کنکور انسانی

بهترین منابع کنکور انسانی نظام جدید
منابع کنکور انسانی که در ادامه برای شما معرفی می شوند، سطح بندی شده بوده و بر اساس توانایی دانش آموزان دسته بندی شده اند. هر داوطلبی باید سعی نماید متناسب با دانش خود منابع کنکور انسانی خود را انتخاب نماید تا در مطالعه و یادگیری مطالب دچار دشواری نشود.

دروس عمومی
منابع کنکور انسانی درس ادبیات فارسی
ادبیات فارسی جزء دروس موضوعی بوده و از بخش های تاریخ ادبیات، آرایه های ادبی، لغت و املاء، قرابت معنایی و زبان فارسی تشکیل شده است. کتب تهیه شده بایستی تمام این موارد یا هر مبحث را جداگانه در بر بگیرد.

قوی:
فارسی جامع کنکور خیلی سبز
قرابت معنایی نشر الگو
آرایه های ادبی نشر دریافت

متوسط:
تاریخ ادبیات و لغت و املاء لقمه مهر و ماه
میکرو طبقه بندی جامع کنکور گاج
قرابت معنایی نشر الگو

ضعیف:
قرابت معنایی، تاریخ ادبیات، آرایه های ادبی، لغت و املاء و زبان فارسی لقمه مهر و ماه
ادبیات موضوعی گاج میکرو طلایی
قرابت معنایی نشر الگو
آرایه های ادبی نشر دریافت

نکته: بخش نون شب قرابت معنایی نشر الگو، هرشب تست های این قسمت زده شود.

 

منابع کنکور انسانی درس عربی

منابع کنکور انسانی درس عربی
درس عربی معمولا برای دانش آموزان خوشایند نمی باشد لذا ایجاد نگرشی مثبت لازمه نتیجه بهتر است. منابع کنکور انسانی تهیه شده برای عربی باید در بردارنده بخش های قداعد، ترجمه، درک مطلب و تحلیل و تعریب باشد.

قوی:
عربی سفید میکرو طبقه بندی جامع کنکور گاج

متوسط:
لقمه واژگان کنکور مهر و ماه
درک مطلب جامع کنکور سری مینی میکروطلایی گاج
جامع میکرو طبقه بندی کنکور گاج

ضعیف:
واژگان تیک ایت مینی میکروطلایی گاج
درک مطلب عربی کامل میکرو طلایی گاج
عربی کامل جامع میکرو طلایی کنکور گاج

منابع کنکور انسانی درس معارف دینی
ساده ترین درس در دروس عمومی که فقط نیاز به مطالعه زیاد دارد و دلیل آن فرار بود مطالب است. تسلط بر پیام آیات مختلف بسیار در درصد بالا تاثیر گذار است.

قوی:
لقمه پیام آیات مهر و ماه
خط ویژه گاج مناسب برای جمع بندی

متوسط:
لقمه پیام آیات مهر و ماه
میکروطبقه بندی جامع دین و زندگی گاج

ضعیف:
لقمه پیام آیات مهر و ماه
دین و زندگی انسانی ۲جلدی خیلی سبز

نکته: کتاب دین و زندگی انتشارات سفیر خرد نیز می تواند جزء منابع کنکور انسانی قرار گیرد.

 

منابع کنکور انسانی درس زبان

منابع کنکور انسانی درس زبان

کثر داوطلبان رابطه خوبی با زبان انگلیسی دارند لذا در انتخاب منابع کنکور انسانی خود در این درس مشکل زیادی ندارند.

قوی:
جامع مبتکران شهاب اناری

متوسط:
آزمون پلاس گاج
واژگان سطر به سطر و گرامر کنکور گاج

ضعیف:
واژگان تیک ایت مینی میکروطلایی گاج
جامع کنکور خیلی سبز

دروس اختصاصی
منابع کنکور انسانی درس ریاضی
ریاضی از سخت ترین دروس برای دانش آموخته های رشته انسانی در سال کنکور است. اغلب داوطلبان کنکور انسانی درصد خوبی در این درس نمی زنند. لذا منابع کنکور انسانی خوب در این درس بسیار حائز اهمیت می باشد‌. ریاضی تحلیلی بوده و نیاز به داشتن یک منبع یادگیری خوب با تست فراوان هستید. به دلیل میانگین درصدی پایین در کنکور، از تاثیر زیادی در رتبه فرد برخوردار است. در ادامه منابع کنکور انسانی در این درس بر اساس سطوح دانشی مختلف ذکر شده است.

قوی:
خط ویژه ریاضی گاج
ریاضی جامع کنکور مهر و ماه

متوسط:
جامع میکروطبقه بندی گاج
لقمه طلایی ریاضی انسانی مهر و ماه

ضعیف:
لقمه طلایی ریاضی انسانی مهر و ماه
پایه و دوازدهم ۲جلدی خیلی سبز

نکته: توجه داشته باشید که معمولا داوطلبان رشته انسانی در دو درس زبان انگلیسی و ریاضی دارای کمترین درصدها هستند. لذا دانش آموزشی که بتواند به درصد بالای ۵۰ در این دو درس برسد، تا حد زیادی احتمال قبولی در رشته و دانشگاه معتبر را خواهد داشت.

در این مقاله به بررسی دروس عمومی و درس اختصاصی ریاضی برای منابع کنکور انسانی پرداختیم. باقی دروس اختصاصی در بخش دوم مقاله مورد بررسی قرار خواهند گرفت. در صورت وجود هرگونه سوال در رابطه با برنامه ریزی، انتخاب رشته، وسواس مطالعاتی، کندی مطالعاتی و سایر موارد، می توانید جهت مشاوره تحصیلی با مشاوران راز ماندگار در ارتباط باشید.

 

برای دانلود این مقاله بر روی این متن کلیک کنید.

دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *