برنامه ات برای بعد امتحانات نوبت اول مدرسه چیه؟؟؟

دانش آموزان در مواجهه با برنامه امتحانات مدارس به سه دسته تقسیم می‌شوند، که هر کدام نگرش خاصی در رابطه با این بازه زمانی تقریبا یک ماهه دارند:

1.دسته اول دانش آموزانی بودند که امتحانات را مانعی برای برنامه کنکور خود می‌دانستند و همین مسئله موجب ضعف و غلبه آزمون بر آنها می‌شد.

2.دسته دوم دانش آموزانی می‌باشند که نه به طور کامل روی تمام دروس وقت گذاشته‌اند و نه کامل مورد بی توجهی قرار داده‌اند. در واقع به صورت معلق و نیمه تمام آنها را رها نموده‌اند.

3.دسته سوم دانش آموزانی هستند که اولویتشان امتحانات بوده است اما در برقراری توازن و هماهنگی بین برنامه امتحانات و برنامه‌ریزی کنکور 1400 دچار مشکل بوده‌اند.

در هرکدام از گروه‌های بالا که قرار داشته‌اید، تفکرات آن گروه را رها نمایید، چون اکنون زمان برنامه و استراتژی دیگر برای ادامه راه است.

 

برنامه ات برای بعد امتحانات نوبت اول مدرسه چیه

اگر دچار تقلیل ساعت مطالعاتی گردیدید!!!

اگر از مرور مطالب خوانده شده قبل خود جا مانده‌اید!!!

اگر افکار منفی بواسطه امتحانات و عدم آگاهی از نحوه برخورد با آن، در ذهنتان پرسه می‌زند!!!

دیگر کافیست…

در ادامه قصد مجهز کردن شما دانش آموزان و برگرداندن شما به میدان تحصیلی را داریم. هدف، امید و انگیزه یاری دهنده‌های شما بوده و باز هم خواهند بود. البته در صورتی که بتوان با یک برنامه خوب هماهنگی بین آن ها را برقرار نمود.

نکته: مشاورین راز ماندگار یاری دهنده حضور سبز شما در مسیر کنکور سراسری می‌باشند.

حالا چیکار کنیم؟؟؟

1.در ابتدا به گذشته و بخش‌های منفی آن به هیچ وجه توجه نکنید. بجای آن باید درصدد بهبود جراحات مطالعاتی و برنامه جدید خود برآییم.

2.سریعتر با مشاور خود که نقش پزشک شما را دارد جلسه‌ای تعیین نمایید.

3.مشاور شما با معاینه عقب ماندگی ها، ضعف ها، یادگیری های انجام شده، مدت زمان باقی مانده و در کل چکاپی از ذهن و محیطتان، نسخه‌ای برای شما می‌پیچد.

4.زمان‌ های مشخص شده از طرف مشاور برای مصرف برنامه‌تان را رعایت کنید تا حالتان بهبود یابد.

بعدش نوبت چیه؟؟؟

1.دانش آموز اکنون باید آمار دروس یادگیری شده خود را داشته باشد. میزان تسلط در هرکدام از این مطالب می بایست مشخص گردد.

2.دروسی که تا کنون برحسب برنامه بر روی آن ها زمان صرف نموده اید اما به نتیجه دلخواه و تسلط نرسیده اید، نیز باید مورد بررسی قرار گرفته شود.

نکته: کاری که قصد انجام آن را داریم، تفکیک است.

بله کم کم باید بریم سراغ تفکیک سوالات و هدف گذاری کنکور سراسری رو دقیق‌تر کنیم.

تفکیک سوالات دروس

ذر ادامه سعی می کنیم به بررسی چندی از دروس مهم کنکوری بپردازیم. لازم به ذکر است که برنامه باید برحسب توانایی و شرایط دانش آموز شخصی سازی شود. پس در مبحث اعلام شده از طرف مشاورین راز ماندگار، ممکن است مطلبی برای فردی راحت و برای فرد دیگر دشوار باشد.

در امر تفکیک سوالات کنکور سراسری نباید افراط صورت بگیرد و دانش آموز باید حتما حد درصدی خود را به صورت بازه تعیین نماید. در واقع می توان گفت که می بایست حاشیه امنی برای خود نیز معین نماییم. در امر تفکیک اگر به صورت مطلق درصدی مثل 60 برای درسی مشخص گردد، چون احتمال تغییر نوع سوالات و در کل غافل گیری توسط طراح تست ها وجود دارد، بهتر است که مینیمم و ماکزیمم درصدی برای خود داشته باشیم. توصیه می‌شود این عمل را با مشاور آگاه خود انجام دهید.

 

روش مطالعه ادبیات فارسی

ادبیات

از دروس مشترک رشته‌های نظری که از اهمیت بالایی در برنامه برخوردار است. و دانش آموز می‌تواند روی درصد آوری آن حساب ویژه‌ای باز نماید.

 • لغت
 • املا
 • دستور زبان
 • آرایه های ادبی
 • تاریخ ادبیات
 • قرابت

بخش‌هایی هستند که طراح، تست های خود را در این زمینه‌ها طرح می‌کند. پیشنهاد ما در این درس بخش‌های لغت، املا و قرابت معنایی می‌باشد.

سه بخش در کنار هم نزدیک به 60% از 100% ادبیات شما را شامل می‌شود.

نکته: برای تسلط در قرابت معنایی نیاز به ایستگاه های تست زنی فراوانی می‌باشید.

زبان انگلیسی

مبحثی که تقریبا همه افراد در درجاتی مختلف در آن تسلط دارند و با آن غریبه نیستند. و در برنامه مطالعاتی نباید از آن غافل شد.

 • واژگان
 • گرامر
 • کلوز تست
 • درک مطلب

یادگیری قواعد زبانی که تقریبا از مباحثی مشخص طرح می‌گردند در کنار آشنایی با ترفندهای تست زنی درک مطلب و نحوه خواندن آن از توصیه‌های ما در این مبحث است.

عربی

جزء دروسی است که برخی به طور کامل آن را نادیده می‌گیرند و بدون اینکه بدانند چرا!!! از آن بدشان می‌آید. در صورتی که همین میانگین پایین به نفع داوطلبین می‌باشد.

 • ترجمه و مفاهیم
 • مفهوم لغات
 • متن و درک مطلب
 • تحلیل صرفی
 • حرکت گذاری
 • جمع مکسرف مترداف و متضاد
 • قواعد

بخش ترجمه مورد علاقه برنامه کنکوری‌ها، حتی کسانی که علاقه‌ای به عربی ندارند است. زیرا به تناسب زمانی که صرف آن می‌شود بازده خوبی نصیب داوطلب کنکور سراسری می‌گردد.

پیشنهاد ما در درس عربی بخش‌های ترجمه و قواعد می‌باشد که تقریبا 55% از درصد کامل این درس را در برمیگیرد.

دین وزندگی

جزوه دروس مورد علاقه اغلب کنکوری‌ها، که برخی مواقع کمی بد قلق می‌شود. در این درس داوطلب باید زمان زیادی از برنامه متعلق به آن را به مطالعه اختصاص دهد. در درس معارف خواندن نسبت به تست زنی در اولویت می‌باشد. و از یک واحد مطالعاتی 1 ساعته در درس دین و زندگی، می‌بایست 40 دقیقه از زمان برنامه خود را به یادگیری و 20 دقیقه باقی مانده را به تست زنی بپردازید.

نکته: در دروس حفظی فقط چند تست بعد از مطالعه اولیه برای سنجش یادگیری انجام گیرد. به فاصله حداقل 24 ساعت بعد تست زنی اصلی انجام شود.

برای اطلاع از دروس تخصصی هر رشته که فرد به فرد متفاوت است می‌توانید با مشاورین راز ماندگار در ارتباط باشید.

نکته: تمامی مطالب گفته شده بدون داشتن مشاوری حاذق میسر نبوده و دانش آموز به درصدی چند از هدف خود خواهد رسید. درصورت عدم توانایی در برنامه ریزی و سستی در مطالعات، حتما با مشاور خود در تماس باشید.

در این مقاله سعی بر نشان دادن اهمیت امتحانات و بازه زمانی بعد از آن بود. در صورت وجود هرگونه مشکل می‌توانید جهت مشاوره رایگان و مشاوره تحصیلی با مشاورین راز ماندگار در ارتباط باشید.

دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *