اعزام به خدمت سربازی و فرایند های آن

Deployment-to-military-service

مثل تمامی کارهای اداری که برایمان پیش می آید، در اعزام به خدمت سر بازی نیز وقتی از سلسه مراتبی که به ترتیب قرار است برای به اتمام رسیدن مسیله مورد نظرمان انجام دهیم، اطلاع کافی داریم به راحتی و بدون استرس می توانیم وقتمان را مدیریت کرده و از اتلاف زمان و خستگی زیاد آن هم برای موضوعی همچون اعزام به خدمت سربازی جلوگیری کنیم.

در این مقاله قصد داریم شما که در ذهنتان درگیر خدمت سربازی هستید را با اعمال و فرآیندهای لازمه ی قبل و برای اعزام به سربازی آگاه ساخته و با ایجاد شناخت از خدمت سربازی این عمل را سرعت ببخشیم. و از پشیمانی های بعد از آن ممانعت کرده و دچار به ندانم کاری های خود نشویم.

 

اعزام به خدمت سربازی

به عنوان مثال اگر یک دانشجو تاریخ دقیق اتمام معافیت تحصیلی خود را نداند و وارد غیبت شود جریمه ای که برای وی برای خدمت سربازی توسط قوانین نظام وظیفه عمومی در نظر گرفته می شود اضافه خدمتی بین 6-3 ماه می باشد.!

مدارک عمومی و اختصاصی مورد نیاز:
یکی از مشکلات واقعی و اذیت کننده هر عملی این است که به اداره مربوطه مراجعه کنید ولی در کمال ناراحتی همان مسیر رفته را فقط به دلیل اینکه یکی از مدارک لازم را همراه خود نداشته اید برگردید. در این قسمت مدارک لازم برای اعزام به  خدمت سربازی را برای شما آورده ایم.مدارک اختصاصی:
1. اصل و کپی شناسنامه فرد مشمول خدمت سربازی
2. اصل و کپی کارت ملی فرد مشمول خدمت سربازی
3. اصل و کپی شناسنامه همسر و فرزندان فرد مشمول خدمت سربازی
4. اصل و کپی آخرین مدرک تحصیلی یا گواهی فراغت از تحصیل فرد مشمول خدمت سربازی
5. گواهی و مدارک مربوط به جبهه و جانبازی پدر و بسیج فرد مشمول خدمت سربازی جهت ارائه به پلیس+10 برای انجام امور مربوط به کسری خدمت سربازی.
6. 1قطعه عکس 4*3 مشمول(به غیر از عکس های الصاقی)

شرایط:
– موی سر و صورت متعارف و عادی باشد.
– عاری از زیور آلات و هرگونه آرایش باشد.

نکته: در صورت نیاز دفتر خدمات الکترونیک پلیس+10 از فرد مشمول عکس خواهد گرفت.

  1. افتتاح حساب در بانک سپه به نام فرد مشمول خدمت سربازی

مدارک عمومی:
1. تکمیل برگه شماره یک وضعیت مشمول
2. تکمیل برگه شماره دو پزشک معاین اولیه و واکسیناسیون

پس از تهیه مدارک مورد نیاز خدمت سربازی نوبت به ثبت درخواست اعزام فرد مشمول در سیستم نظام وظیفه عمومی ناجا

می رسد.

فرآیند رسیدگی به درخواست اعزام به خدمت سربازی

  • مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک (پلیس+10) به همراه کلیه مدارک مورد نیاز جهت اعزام به خدمت سر بازی.
  • دریافت دفترچه اعزام به خدمت سربازی از دفتر خدمات الکترونیک پلیس+10 و یا دریافت آن از طریق سایت نظام وظیفه عمومی ناجا به آدرس www.evazifeh.police.ir و تکمیل اطلاعات مربوطه.
  • در واقع تصورتان دفترچه ای با چندین برگه نباشد اصطلاح دفترچه از قدیم ماندگاری پیدا کرده است و برگه های شماره یک و دو را از پلیس+10 تحویل خواهید گرفت.
  1. مشمول بعد از تکمیل برگه شماره یک یعنی برگه وضعیت مشمول، فرد باید نسبت به انجام امور مورد نیاز برگه شماره دو اقدام کند.
  • پس از کامل شدن فرآیند و تحویل کلیه مدارک و ثبت درخواست در سامانه توسط کاربر خدمات الکترونیک ( پلیس+10 )، تعیین تاریخ اعزام به خدمت سر بازی صورت می گیرد.

نکته: برگه سفید خدمت سربازی از پلیس+10 دریافت گردد.نکته : فرد مشمول خواستار اعزام به خدمت سربازی در صورت تمایل می تواند تاریخ اعزامی مورد نظر خود را به دفتر مربوطه اعلام نماید.تا در صورت امکان در تاریخ مقرر اعزام وی تنظیم گردد.

  1. مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک پلیس+10 یک هفته قبل از تاریخ اعزام برای دریافت برگه سبز اعزام به خدمت سربازی .

در برگه مربوطه مشخص شده است که فرد مشمول در تازیخ مقرر باید به چه ارگانی نسبت به معرفی خود اقدام نماید.

در نهایت فرد مشمول خدمت سربازی به همراه مدارک یاد شده قبل به یگان مورد نظر مراجعه کرده و خدمت مقدس سربازی خود را شروع می نماید.

لازم به ذکر است که فرد مشمول در صورت داشتن شرایط معافیت دایم و یا موقت که شانس تبدیل به دائم را دارد باید به همراه مدارک یاد شده فوق نیز مابقی مستندات مربوط به انواع معافیت خدمت سربازی را ارائه دهد و نسبت به ثبت درخواست در آن زمینه اقدام نماید تا پیش از اعزام به خدمت  سربازی با وجود شرایط معافیتی مورد نظر معاف از سربازی شود.

در این مقاله که توسط مشاوران راز ماندگارکه متخصص در مشاوره نظام وظیفه هستند برای شما عزیزان نوشته شداست ، سعی بر این بود که به طور نسبی از روند اعزام به خدمت سربازی آگاه شوید. مشمولین بنابر اهدافی که در ذهن خود دارند باید این فرآیند را طوری تنظیم کنند که در مسایلی از قبیل کنکور یا ادامه تحصیل دچار مشکل نشوند.

 

 

دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *