چطور معافیت سربازی بگیرم؟


چطور معافیت سربازی بگیرم؟

معافیت کفالت(بخش اول)

در بخش اول موضوع مطرح شده به معرفی انواع معافیت های سربازی و تشریح بیشتر معافیت تحصیلی پرداختیم و مسائلی همچون سنوات تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان، تقابل کنکور و خدمت سربازی، مراحل گرفتن سنوات تحصیلی دانش آموزان در سن 19سالگی و… را مورد بررسی قرار دادیم. در صورتی که هنوز از این مطالب شناخت کافی ندارید می توانید با مشاورین نظام وظیفه راز ماندگار در تماس باشید.

در بخش دوم مقاله قصد داریم به معافیت کفالت خدمت سربازی و بحث درباره آن بپردازیم.

معافیت کفالت خدمت سربازی

همه ما در فامیل واقوام خود کسانی را می شناسیم که درای موقعیت خاصی در خانواده خود هستند. مسائلی مثل پدر مسن، مادر مجرد، برادر کوچک و… که فرد مشمول خدمت سربازی در صورت وجود چنین شرایطی می تواند شانس خود را برای معافیت کفالت سربازی امتحان کند.

کفالت به معنی سرپرستی بوده به همین دلیل فرد درخواست دهنده برای معافیت کفالت سربازی نیز می بایست خود توانایی سرپرستی را دارا باشد.

در انواع کفالتی که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت فرد باید وارد سن مشمولیت سربازی شده باشد تا به درخواست وی اقدام و رسیدگی لازم صورت گیرد.

انواع معافیت کفالت سربازی

– کفالت پدر

– کفالت مادر

– کفالت خواهر

– کفالت برادر بزرگ

– کفالت برادر کوچک

– کفالت پدربزرگ پدری یا مادری

– کفالت مادربزرگ پدری یا مادری

کفالت پدر:

در این نوع از معافیت سربازی پسر بزرگتر خانواده سرپرستی پدر مسن و یا از کار افتاده را برعهده می گیرد. که پدر خود توانایی انجام امور را نداشته و نیازمند مراقبت می باشد.

شرایط کفالت پدر:

1.داشتن پدر بالای 75سال

2.مشمول تنها پسر بالای 18 سال باشد.

3.مشمول وارد غیبت سربازی نشده باشد.

نکته: اگر پدر سنی مثل 70 سال را دارا باشد می توان با تصمیم کمیسیون بنا به از کار افتادگی پدر معاف سربازی شد.!

در صورتی که یکی از موارد ذکر شده بالا مانع معافیت کفالت سربازی شما می شود دچار ناراحتی نشوید و با مشاورین راز ماندگار که مسلط به تبصره های موارد ذکر شده هستند ارتباط برقرار کرده و امیدوار به نتیجه باشید.

کفالت مادر:

در این مورد از معافیت کفالت، مادر مشمول می بایست از همسرشان طلاق گرفته(که حداقل 30ماه برای معافیت دائم و کمتر از آن معافیت موقت) و یا فوت شده باشند تا اقدامات لازم معافیت سربازی صورت گیرد.

شرایط کفالت مادر:

1.فقدان شوهر

2.مشمول تنها پسر بالای 18سال باشد.

3.مشمول وارد غیبت سربازی نشده باشد.

نکته: اینکه پدر در زندان باشد مانع تحقق یافتن کفالت می شود.

نکته: در صورت ورود به غیبت تمامی شرایط از مشمول سلب خواهد شد مگر اینکه شخص به توجیه غیبت خود پرداخته و دلیل عدم تعیین تکلیف خدمتی در موعد مقرر را موجه نماید.

نکته: در نوع خاصی از معافیت سربازی فرد مشمول می تواند حتی با وجود برادر بالای 18 سال خود معافیت بگیرد.

در صورت داشتن حتی یک شرط برای معافیت خدمت سربازی، موقعیت شما ارزش ارزیابی را دارد. که می توانید با مشاورین مجرب نظام وظیفه راز ماندگار در ارتباط باشید.

کفالت خواهر:

این نوع معافیت سربازی شباهت بسیاری به کفالت مادر دارد.

شرایط کفالت خواهر:

1.فقدان پدر

2.تنها برادر تنی بالای 18 سال باشد.

3.فقدان همسر(طلاق و یا فوت)

4.مشمول تنها برادر بالای 18سال باشد.

5.مشمول وارد غیبت سربازی نشده باشد

این قسمت قابل بحث ترین مورد کفالت می باشد که در آن می توان شغل خواهر، وجود برادر بالای18 سال و چند مورد دیگر را بررسی نمود. در صورت داشتن شرایط معافیت کفالت خواهر، مطمئنن به مشاورین راز ماندگار نیاز پیدا خواهید کرد. مشاورین رازماندگار یاری دهنده وجود ارزشمند شما هستند.

نکته: به طور مجزا در مقالات بعدی به بررسی معافیت سه خواهری خواهیم پرداخت که فرد با دارا بودن سه خواهر تحت شرایطی خاص می تواند معاف سربازی شود.

کفالت برادر بزرگ:

مشمول خدمت سربازی می تواند مطابق با شرایط زیر حتی کفالت برادر بالای 18 سال خود را نیز برعهده گرفته و معاف سربازی شود.!!!

شرایط کفالت برادر بزرگ :

1.برادر باید دارای بیماری خاص باشد.

2.فقدان پدر

3.فقدان همسر و فرزند بالای 18سال

4.مشمول تنها برادر بالای 18سال باشد.

5.مشمول وارد غیبت سربازی نشده باشد.

در صورت وجود پدر در این مورد نیز می توان تحت شرایط خاصی برای این نوع معافیت کفالت اقدام کرد که برای اطلاع می توانید با مشاورین راز ماندگار ارتباط گرفته و به شناخت لازم برسید.

نکته:

کفالت فرزند صغیر: زمانی که فرد مشمول خود دارای فرزند صغیر باشد و همسرشان فوت یا معلول و نیازمند مراقبت باشد مشمول می تواند از این کفالت استفاده کند.

در این مقاله چند مورد از معافیت های کفالت را بازگو کردیم در مقاله بعد راز ماندگار به ادامه معافیت کفالت سربازی و بیماری های خاص خواهیم پرداخت.

دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *