عوامل گرایش یک دختر به یک مرد متاهل و عواقب آن


عوامل گرایش یک دختر به یک مرد متاهل و عواقب آن

با چشم اندازی  به سلسله مراتب نیازهای مزلو، متوجه می شویم نیاز به محبت ، دوست داشتن و دوست داشته شدن ، بعد از نیازهای اولیه زیستی و نیاز به امنیت مطرح می شود .

احساس تعلق خاطر و محبت در انسان ها بدان جهت ایجاد می شود که انسان موجودی اجتماعی است و زمانی که نیازهای اجتماعی فرد به اوج خود می رسد آدمی می کوشد که رابطه ای معنادار با دیگران  ایجاد کند .

بنظر می رسد یکی از روابط موجود در جامعه که به عنوان آسیب اجتماعی می توان از آن نام برد گرایش دختران و یا زنان مطلقه به مردان متاهل می باشد .و این رابطه کاملا در غالب ارتباطی مخفیانه صورت گرفته که اغلب از توجیه منطقی برخوردار نیست و  مشروعیتی نمی توان برای آن فرض کرد .

اگر بخواهیم به این مسئله از دیدگاه کارشناسانه بنگریم می توانیم برخی ازعواملی که در این رابطه دخیل هستند را مد نظر قرار دهیم  .

روان شناسان ، مشاورین خانواده به عنوان کارشناسانی که در این امور به فعالیت می پردازند بر این باور هستند که این معضل اجتماعی به شکل روزافزونی در حال افزایش بوده و نیاز به آگاهی بیشتری به خانواده ها احساس می شود .

یک خانواده متعهد که از میزان تعهد و مسئولیت پذیری بالایی برخوردار است حلقه امن و آرامشی برای اعضای خانواده می سازد و روابط پدر و مادر با فرزندان بر پایه محبت بدون شرط ، روابط عاطفی عمیق و حس مسئولیت پایه گذاری شده و به مرور زمان این امور در وجود فرزندان نهادینه می شود. یکی از مهمترین دلایل گرایش دختران به مردان متاهل می تواند از احساس کمبود محبت از درون خانواده و عزت نفس پایین آنها نشات گرفته و دلیلی برای گرایش آن ها برای جبران کمبودهای عاطفی باشد.

– تنهایی خود می تواند عاملی برای ایجاد رابطه باشد . در اینجا لازم است که تفاوت تنهایی و احساس تنهایی مد نظر قرار بگیرد . افراد می توانند تنها باشند اما احساس تنهایی نکنند . بنابر این احساس تنهایی که خود می تواند زیربنای بسیاری از اختلالات روحی  و روانی باشد مقدمه ای بر افسردگی ، اضطراب ، وسواس  و ….. بشود از نظر دیدگاه روان شناسی،  وقتی فرد دچار ناکامی هایی می شود دست به رفتار جبرانی زده و در شرایط افسردگی ممکن است به کمترین و نازل ترین شرایط اکتفا کند .

– نیاز مالی به عنوان یک عامل دیگر می تواند در تشکیل این رابطه نقش مهمی ایفاِء کند

عواقب رابطه با مرد متاهل

– یک نکته بسیار مهمی که در ابتدا می توان مطرح کرد این است که اغلب مردان متاهلی که وارد رابطه می شوند زندگی خود را دوست داشته و حاضر به از هم پاشیدن زندگی خود و یا آگاهی همسر و فرزندان خود از رابطه فرا زناشویی نیستند

-برای بررسی دقیق عواقب این رابطه ابتدا بد نیست که به خودتان رجوع کنید و شخصیت و طرز تفکر و نوع دلبستگی خودتان را ارزیابی کنید . اگر شما از شخصیت وابسته ، بسیار  عاطفی و احساساتی برخوردار هستید باید بدانید که ورود کردن به چنین رابطه ای در شما بتدریج احساس سرخوردگی و نا امیدی و مهم تر از همه حس حسادت ایجاد می کند.

– یکی از اهداف ارزشمند هر انسانی در زندگی ، دست یافتن به آرامش است ،  نکته ای که بتدریج  در رابطه با جنس مخالف قطعا  ایجاد می شود دلبستگی ،علاقمندی و وابستگی به او می تواند باشد . اما نکته اینجاست که این میزان از احساس تعلق خاطر می تواند فرد را به آرامش برساند یا نه ؟ و آیا رسیدن به این آرامش می تواند از ثبات برخوردار باشد ؟

– همیشه باید بخاطر داشته باشیم که مرد متاهل همانند یک مهمان است ، می آید و بالاخره عزم رفتن می کند ، حقیقتا این روش از نوع ارتباط تا چه میزان می تواند خوشایند شما باشد ؟

– در حقیقت می توان گفت این رابطه تا زمانی معمولا به شکل جذاب و جالب پیش خواهد رفت که به شکل پنهانی و حساب شده برنامه ریزی شود و در شرایطی که همسر و یا اطرافیان نسبت به این رابطه مطلع شوند شرایط می تواند تغییر کند و حتی منجر به قطع ارتباط شود .و در نهایت فردی که بیشترین ضربه روحی را متحمل شده باز شما هستید .

 

 

 

دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *