روش های مقابله با شکست عشقی ؟


روش های مقابله با شکست عشقی ؟

شکست عشقی از اتفاقات  دردناک و ناراحت‌کننده است که استرس و اضطراب‌های و تنش های  زیادی را برای ما به همراه دارد. این شکست نوعی تحقیر شدگی و سرخوردگی و طرد شدن  احساس بیهودگی است که کیفیت زندگی انسان را تحت الشعاع قرار می‌دهد ، و از  نشانه‌های هیجانی آن اختلال خواب ، عصبی شدن ، احساس گناه و…. بر اثر مرور خاطرات ، احساس غم ، ناامیدی ، شرم ، احساس خشم ، درماندگی ، احساس طرد شدگی ، احساس بی اهمیت بودن، خودکشی و … است. در واقع فرد بعد از تمام شدن رابطه عشقی  وشکست عشقی و عاطفی ،دچار پریشانی هیجانی می‌شود و احساس می‌کند که هیچ کنترلی بر اتفاقات زندگی‌اش ندارد ! علاوه بر آن نشانه‌های فیزیکی از جمله تهوع ، لرز ، سرگیجه ، بیقراری ، عصبانیت و زود از کوره در رفتن  و… در او ظاهر می شود .

شکست عشقی و  عاطفی موضوعی است که ممکن است همه افراد  با سنین مختلف  آن را تجربه کنند و می‌تواند طیف گسترده‌ای از انسان‌ها را تحت تاثیر قرار دهد اما موضوع مهم پس از تجربه‌ی شکست عاطفی و شکست عشقی زمان و  نحوه‌ی بازسازی روحی و روانی شخص آسیب دیده از این اتفاق است .  او باید بتواند هر چه سذیع تر  به روال عادی زندگی خود بازگردد و در ادامه بفهمد که تمام شدن یک رابطه ، آخر دنیا نیست و در آینده می‌تواند یک رابطه جدید و موفق داشته باشد . تا انتهای مقاله با ما همراه شوید تا با یکسری از این راهکارهای درمان شکست عاطفی آشنا شوید.

اهمیت مشاوره تحصیلی

وقتی با افراد موفق در زمینه‌های تحصیلی صحبت کنیم متوجه می‌شویم که حضور یک الگو و راهنمای درست تا چه اندازه در انتخاب اصولی و یافتن مسیر پیشرفت برای رسیدن به موفقیت اهمیت دارد. دانش‌آموزان به ویژه در زمان انتخاب رشته در سال نهم و یا در زمان شرکت در کنکور با استرس و چالش‌های مربوط به این مسائل روبه‌رو می‌شوند، این استرس و اضطراب حتی ممکن است باعث ایجاد حس نا امنی، عدم موفقیت و ترس از آینده شده و نهایتا یک قدم اشتباه را در پی داشته باشد، که در این صورت آینده تحصیلی و شغلی دانش آموز تحت‌الشعاع قرار خواهد گرفت، اما در صورت دسترسی به یک مشاور تحصیلی با تجربه می‌توان در مورد این مسائل راهنمایی‌های درستی دریافت کرد و با یک نگاه عاقلانه و دقیق انتخاب آگاهانه‌تری داشت.

مزایای استفاده از مشاوره تلفنی تحصیلی

با پیشرفت تکنولوژی و بالا رفتن سطح کیفیت زندگی امکان دسترسی به بسیاری از خدمات به صورت آنلاین و تلفنی، کاربران را از حضور در مراکز بی‌نیاز کرده است. استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی به‌صورت تلفنی یکی از راه‌های سریع دسترسی به مشاورین متخصص و با تجربه در زمینه مسائل تحصیلی از جمله برنامه‌ریزی، دریافت روش‌های مطالعه، شناخت منابع کنکور، مقابله با استرس و اضطراب ناشی از امتحان و کنکور، انتخاب رشته، بررسی دلایل افت تحصیلی و حتی آنالیز توانایی‌ها و استعدادهای درسی دانش‌آموزان از جمله مواردی است که با مشاوره تلفنی تحصیلی قابل دریافت است.

– شاید بتوان گفت مهمترین مزیت استفاده ازمشاوره تلفنی، دسترسی داشتن تمام دانش‌آموزان حتی از مناطق محروم و دورافتاده به امکاناتی است که مشاورین تحصیلی در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهند.

– مطمئنا در وقت و هزینه افراد مشاوره گیرنده تا حد زیادی صرفه‌جویی می‌شود که این مسئله به ویژه برای افرادی که در شهرهای شلوغ زندگی می‌کنند بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

– عدم نیاز به همراهی والدین در زمان مشاوره، دانش‌آموز می‌تواند به راحتی و با در اختیار داشتن یک خط تلفن با بهترین مشاورین تحصیلی کشور به آسانی گفتگو کرده و پاسخ سوالات خود را دریافت کند.

– آسایش روانی و راحتی دانش آموز در زمان گفتگو، برای مثال بسیاری از دانش‌آموزان برای بیان مشکلات خود به صورت رو در رو دچار مشکل هستند.

– استفاده از امکانات پیشرفته برای دستیابی به بهترین نتیجه در مدت زمان کم

چه کسانی به مشاوره تحصیلی نیاز دارند

استفاده از تجربیات و تخصص مشاور تحصیلی در تمام مقاطع تحصیلی برای دانش آموز و حتی والدین ضروری است. نباید فراموش کرد که تعامل والدین و مشاورین تحصیلی کمک زیادی به پیشرفت تحصیلی و شخصیتی دانش آموزان می‌کند، بسیاری از والدین شاغل وقت کافی برای پیگیری شرایط درسی فرزندان خود در مدرسه را ندارند، اما با استفاده از امکان مشاوره تلفنی تحصیلی حتی والدین نیز می‌توانند در مورد راهکارهای برخورد با دانش‌آموزان، فراهم کردن بستر مناسب برای تحصیل و یادگیری و همچنین بررسی عوامل افت تحصیلی و امثال آن را از مشاور سوال کنند.

دانش‌آموزانی که در آستانه انتخاب رشته قرار دارند و یا باید در کنکور شرکت کنند، همچنین آن دسته از دانش‌آموزانی که نیاز به برنامه‌ریزی تحصیلی دارند و یا در پی یافتن راهی برای افزایش زمان مطالعه و تمرکز روی مباحث درسی هستند می توانند با حضور یک مشاور تحصیلی به مشکلات خود در این زمینه‌ها فائق آیند.

وظایف مشاور تحصیلی

یک مشاور تحصیلی وظایفی دارد که نوع مشاوره دادن اعم از تلفنی، حضوری یا آنلاین تغییری در این وظایف ایجاد نمی‌کند، برای مثال آگاهی دادن در مورد رشته‌های مختلف تحصیلی و ترسیم آینده شغلی آنها، هدایت تحصیلی دانش‌آموزان، بررسی دلایل افت تحصیلی، برنامه‌ریزی و نظارت بر اجرای درست برنامه تحصیلی برای دانش‌آموز و همچنین نحوه صحیح مطالعه و اولویت دروس و معرفی منابع مناسب کمک آموزشی برای کنکور یا مدرسه از جمله وظایفی است که یک مشاور تحصیلی بر عهده دارد.

 

دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *