چرا مشاوره قبل از نامزدی می تواند برای شما و شریک زندگی شما مناسب باشد( قسمت اول )


چرا مشاوره قبل از نامزدی می تواند برای شما و شریک زندگی شما مناسب باشد( قسمت اول )

در بیشتر موارد ، هدف از رابطه یافتن عشق با شخص دیگر و حفظ آن عشق تا زمانی که می توانیم است. وقتی فردی را پیدا کردیم که به اعتقاد ما “یکی” است ، قدم بعدی که باید برداریم خواستگاری از آنها ، ازدواج با آنها و سپس زندگی پس از خوشبختی است. به هر حال ، رابطه کامل رابطه ای است که در آن فقط یک زندگی خوشبختانه وجود داشته باشد و هیچ درگیری و غم و اندوه وجود نداشته باشد ، درست است؟ متأسفانه ، این روابط کاملاً ایده آل وجود ندارد و روابط کار سختی است که نیاز به مراقبت و توجه مداوم شما دارد.

با توجه به اینکه 50٪ طلاق سرسام آور در ایران است ، بسیاری از زوجین تصمیم می گیرند مشاوره قبل از نامزدی را به عنوان راهی برای کاهش خطر واقعیت طلاق بعداً در ازدواج دریافت کنند. این نوع مشاوره ممکن است به زوجین کمک کند تا از نظر ذهنی خود را برای نامزدی آماده کنند ، به آنها ابزارهای لازم برای کمک به راه حل های ارتباطی و تعارض را می دهد و در نهایت ، آنها را برای زندگی پس از ازدواج آماده می کند. به طور کلی ، مشاوره قبل از نامزدی کمتر از مشاوره قبل از ازدواج است اما در بین زوجین مذهبی بسیار محبوب است و به شما کمک می کند تا یک لایه امنیتی اضافی قبل از نامزدی ایجاد کنید. برخی از زوجین که بسیار به دین خود نزدیک هستند حتی ممکن است از طریق یکی از اعضای دین  مشاوره قبل از ازدواج و قبل از نامزدی دریافت کنند. بسیاری از زوجین نامزد که مشاور پیدا می کنند ، فواید قابل توجهی را در رابطه با این نوع درمان گزارش کرده اند ، از جمله موفقیت بالاتر در ازدواج.

آیا مشاوره قبل از نامزدی برای شما و شریک زندگی شما مناسب است؟

مشاوره قبل از نامزدی برای همه مناسب است، اگرچه بسیاری از زوج های مذهبی که می دانند روزی ازدواج می کنند ، مشاوره قبل از نامزدی دریافت می کنند ، اما این نوع مشاوره فقط به افراد مذهبی اختصاص ندارد و سایر زوجینی که می خواهند خود را درک کنند ، شریک زندگی و روابط آنها نیز می تواند از مزایای بیشتری برخوردار باشد. بسیاری از زوجین به دنبال مشاوره می گردند و به دنبال یافتن مشاور برای تقویت احساسات خود هستند و به خود اطمینان می دهند که شریک زندگی آنها واقعاً شخصی است که می خواهند بقیه عمر خود را با او سپری کنند.

مشاوره قبل از نامزدی در یک فضای امن اتفاق می افتد که هر یک از شرکا می توانند با صریح و صادقانه در مورد احساسات و آینده خود با شریک زندگی خود صحبت کنند. درک این نکته مهم است که مشاوره لزوماً فقط برای زوجینی که دارای مشکل هستند نیست. مشاوره قبل از نامزدی فقط می تواند خیال شما و همسرانتان را از لحاظ سازگاری و برنامه راحت کند.

مزایای مشاوره قبل از نامزدی

بنابراین ، شما و شریک زندگی خود تصمیم گرفتید که مشاوره قبل از نامزدی برای شما مناسب است که می خواهید یک مشاور پیدا کنید. تبریک می گویم! با این حال ، سوالات معمولاً در اینجا پایان نمی یابند. بسیاری از زوجین می خواهند بدانند که پس از تصمیم به انتخاب خود چه انتظاری دارند و پس از یافتن مشاور چه چیزی از جلسات مشاوره خود دریافت می کنند.

برای زوج های نامزدی که یک پیشنهاد “غافلگیر کننده” را تجربه می کنند یا مایل به ازدواج هستند ، مشاوره قبل از نامزدی ممکن است گزینه ای نباشد. (بخاطر داشته باشید که هنوز به مشاوره قبل از ازدواج برای پرسیدن این سوالات مهم و دریافت کمک) دسترسی دارید. با این وجود دلایل زیادی وجود دارد که دریافت مشاوره یا مشاوره قبل از نامزدی در اوایل نامزدی پس از یافتن مشاور بیشتر زوجین نامزد موافقت خواهند کرد که دوران نامزدی می تواند استرس زا باشد ، به ویژه با نزدیک شدن به تاریخ عروسی و همچنین مشکلات موجود بین زن و شوهر می تواند به مشکلاتی که دو نفر با آن روبرو هستند ، اضافه کند.

در اینجا برخی از مزایایی که زوجین انتظار دارند هنگام انتخاب این نوع مشاوره برای روابط خود ، دریافت کنند ، آورده شده است.

این زوجین را برای واقعیت ازدواج و زندگی مشترک آماده می کند

بسته به سن و تجربه دوستیابی ، این ممکن است در مورد شما درست نباشد ، اما برای اکثر افراد ، رابطه در مقایسه با اشکال جدی تر تعهد ، تجربه بسیار آرام تری است. روابط متمرکز بر اشتیاق ، جمع و سرگرمی است و اغلب آنها فاقد همان مسئولیت ها و انتظاراتی هستند که با نامزدی یا ازدواج حاصل می شود. مشاوره می تواند نگاه بهتری به این آینده و چالش های زیادی که در کنار هم قرار دادن همه اینها با فرد دیگری وجود دارد ، ارائه دهد. هنگامی که آنها برای آینده آمادگی بیشتری داشته باشند ، می توانند این موارد را هنگام آمدن و با موفقیت از عهده آنها برآیند.

این به زوجین کمک می کند تا درک کنند طلاق تنها یک گزینه برای مسائل زناشویی است.

زوج هایی که تجربه زیادی در روابط جدی ندارند یا کسانی که مجبور نبوده اند با مسائلی در روابط فعلی خود کنار بیایند ، در صورت بروز مشکلات در ازدواج ، معمولاً نمی دانند که چه باید بکنند. در صورت مواجهه با این مسائل عظیم و فاقد ابزار و دانش برای حل این مسائل ، افراد ناآماده ساده ترین راه را برای حل مشکل خود در پیش می گیرند: طلاق. این واقعیت تأسف برانگیز زندگی است که بسیاری بدون اینکه بدانند چگونه یک رابطه را برقرار کنند یا چگونگی حل تعارضات با فرد دیگری ازدواج کنند. با این حال ، کسانی که مشاوره می کنند نه تنها به دانش و ابزارهای هدایت ازدواج مجهز هستند بلکه آنها می دانند که طلاق یک راه حل موثر نیست و هر دو شریک زندگی می توانند با یک راهکار و استراتژی مناسب در جهت حفظ رابطه تلاش کنند.

در این مقاله به بخشی از مشکلات و راه حل های مشاوره قبل از نامزدی پرداختیم. بقیهمطالب در قسمت دوم مقاله در سایت مشاوره خانواده منتشر می شود.

دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *