سریع ترین درمان افسردگی


سریع ترین درمان افسردگی

علائم افسردگی

یک دوره افسردگی اساسی به طور معمول شامل یک دوره چند روزه یا چند هفته ای است که می تواند شامل موارد و علایم زیر باشد:

-روحیه افسرده یا تحریک پذیر

-مشکلات خواب (به عنوان مثال، خواب زیاد یا کم، خوابیدن عمدتا در طول روز)

-تغییر در علایق (یعنی عدم علاقه به آنچه قبلاً از آن لذت می بردید) یا انگیزه کم

-احساس گناه بیش از حد یا تصور غیر واقعی از خود

-انرژی کم یا تغییر در مراقبت از خود

-تغییر در اشتها (به عنوان مثال، خوردن زیاد یا خیلی کم)

-تحریک یا حملات شدید اضطراب یا وحشت

-افکار، برنامه ها یا رفتارهای خودکشی، از جمله خودآزاری (به عنوان مثال، خود را عمداً بریدن یا سوزاندن)

لازم به یادآوری است که همه افراد افسرده خودکشی نمی کنند. حتی اگر رفتارهای خاص خودکشی یا خودزنی را نداشته باشید، یا حتی اگر علائم شما به اندازه علائم ذکر شده در بالا مداوم نباشد، می توانید کمک بگیرید و به درمان افسردگی خود کمک کنید.

سریع ترین تکنیک های درمان افسردگی

اکنون که علائم افسردگی را دانستید، برخی مهارت های مثبت  می تواند در درمان افسردگی به شما کمک کند. تمام تکنیک ها توسط تحقیقات علمی و تجویز داروها پشتیبانی می شود، مانند روانپزشکان و این مهارت ها اغلب به عنوان بخشهای مهم درمان حتی برای بیمارانی که به مصرف داروهای ضد افسردگی ادامه می دهند توصیه می شود.

این مهارت های مقابله ای را هر روز تمرین کنید

توصیه می شود بسیاری از مهارت ها و فنون مقابله زیر را یک بار در طول روز هنگام تجربه افسردگی انجام دهید. مهم است که بدانید احتمالاً در ابتدا انگیزه انجام هیچ یک از آنها را نخواهید داشت، زیرا افسردگی به طور مکرر انگیزه را کاهش می دهد. بیمارانی که با آنها کار می شود و این مهارتهای مقابله ای را مرتباً تمرین می کنند، بهتر می شوند.

1. روش های کوچکی برای خدمت به دیگران پیدا کنید.

با خدمت به چیزی بزرگتر از خود، معنای شخصی خود را پیدا کنید. بخاطر بسپارید که خدمات برای شمارش ضروری نیست. این را در نظر بگیرید، ” موفقیت، مانند خوشبختی، قابل پیگیری نیست؛ باید رخ دهد. به عنوان عارضه جانبی ناخواسته فداکاری شخصی فرد در دوره ای بالاتر از خودش می تواند ارزش و شخصیت فرد را بالا ببرد و باعث درمان افسردگی وی شود.

2. اهداف عملی را بیابید که به شما احساس موفقیت می دهد.

بیشتر افراد هنگام صحبت در مورد اهداف احساس گناه می کنند زیرا اهداف غیرمعقول یا غیرقابل عملی را تعیین می کنند. اگر هدف قابل اجرا باشد:

-چیزی که می توانید کنترل کنید (یعنی به دیگران بستگی ندارد)

-قابل کنترل (یعنی زیاد نیست)

-واقع بینانه برای شما (نه برای شخص دیگری)

-قابل اندازه گیری (به عنوان مثال، شما می دانید که این کار انجام می شود یا انجام نمی شود)

اگر مشکلی در هدف شما پیش آمد، از خود بپرسید: “چه چیزی می توانم از این یاد بگیرم؟ همچنین، هنگام مقایسه پیشرفت خود با دیگران مراقب باشید. ما معمولاً بزرگترین ضعف خود را با بزرگترین نقطه قوت شخص دیگر مقایسه می کنیم. این غیرمنصفانه است.

3. برنامه ریزی فعالیت ها یا رویدادهای دلپذیر را انجام دهید.

منتظر نمانید تا به یک “روحیه عالی” برسید. به عنوان مثال، به خودتان اجازه 30 دقیقه “استراحت” را بدهید یا هر روز یک سرگرمی سالم ترتیب دهید. فقط به یاد داشته باشید که این فعالیت ها را با نگرش صحیح انجام دهید همچنین، سپاسگزاری را تمرین کنید. وقت بگذارید و توجه کنید که چه چیزی امروز خوب اتفاق افتاده است، نه فقط آنچه که اشتباه است. در نظر گرفتن یک ژورنال سپاسگزاری می تواند در درمان افسردگی کمک شایانی کند.

ورزش کردن

انجام ورزش حدود پنج بار در هفته می تواند به طور چشمگیری به خلق و خوی شما کمک کند. ورزش متوسط   نوعی فعالیت است که هنگام انجام آن می توانید به درمان افسردگی خود کمک کنید. همچنین به این نکته توجه کنید که نوع غذا یا نوشیدنی که می خورید بر روحیه شما تأثیر می گذارد. شما لازم نیست رژیم های مد جدید را انجام دهید، اما هر کسی که مکرراً کربوهیدرات ها، غذاهای ناخواسته و نوشیدنی های انرژی زا مصرف کند افسرده می شود. فضیلت اعتدال را به خاطر بسپارید.

5. بر روی افرادی که شخصیت شما را بالا می برند تمرکز کنید.

تعامل مکرر با دیگران که شما را تربیت می کنند (نه افرادی که شما را پایین می آورند) می تواند در درمان افسردگی کمک کند. در حالی که خوب است فقط کمی وقت بگذارید، تعادل پیدا کنید و خود را منزوی نکنید وگرنه افسردگی طولانی می شود.

6.سعی کنید یک برنامه خواب منظم داشته باشید.

تعادل خود را با خواب کم و خواب زیاد حفظ کنید. یک شب بیدار ماندن و بعد از آن خوابیدن بیش از حد در روز راهی مطمئن برای تغذیه افسردگی است. همچنین سعی نکنید اواخر شب وقتی مغز شما نیمه خواب است مشکلات را حل کنید. همانطور که این مهارت های مقابله ای را تمرین می کنید، بدانید که در مسیر غلبه و درمان افسردگی هستید.

در مقابل، افسردگی زمانی طولانی می شود که بیماران دلیل نمی آورند که نمی توانند این کارها را انجام دهند. مهم نیست که چه دارویی مصرف می کنید، انجام چندین مورد از این فعالیتها هر روز، به خصوص هنگامی که احساس خوبی ندارید برای درمان افسردگی بسیار حیاتی است. این مهارت های مثبت مقابله ای ممکن است به زمان و تمرین نیاز داشته باشد، اما اگر اکنون برای بهبودی وقت نگذاریم، دوره های “ناخوشی” ممکن است بعداً به ما تحمیل شود.

برای بسیاری از افراد مبتلا به افسردگی، داروهای تجویزی می توانند داروهای شگفت انگیزی باشند. داروهای ضد افسردگی، به ویژه مهارکننده های انتخابی جذب مجدد سروتونین (SSRI) مانند پروزاک (فلوکستین) و زولوفت (سرترالین) می تواند در درمان افسردگی موثر باشد. اینها می توانند عوارض جانبی داشته و بسته به پوشش بیمه درمانی شما گران تمام شوند. روش های زیادی برای مقابله با برخی از علائم افسردگی وجود دارد که شامل داروهای تجویزی نیست. اگر مبتلا به افسردگی هستید، ممکن است بخواهید آن را به طور طبیعی، بدون دارو کنترل کنید، یا داروهای ضد افسردگی خود را با سایر روش ها مکمل کنید. در این صورت، این گزینه های طبیعی را بررسی کنید و سپس با پزشک خود صحبت کنید که ممکن است این عوامل به عنوان بخشی از رژیم درمانی شما باشد .

دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *