10کلید تقویت روحیه


10کلید تقویت روحیه

امروزه یک محیط کار ایده آل به طور منظم، روحیه بالایی را پرورش می دهد تا کارکنان را به فراتر رفتن ترغیب کند .روحیه کم تیمی به محل کار افراد بستگی دارد. سازمان ها تحت شرایط مختلف از روحیه کمتری عبور می کنند. مبارزات واقعی شما، به عنوان یک مدیر، درمورد این است که شما می توانید با ایجاد تأثیر واقعی بر تیم خود، تفاوت ایجاد کنید. اگرچه کمی سازی رضایت کارکنان دشوار است، اما لازم است قبل از اینکه به مشکلی تبدیل شود، اندازه گیری شود هر موقعیتی منحصر به فرد است، بنابراین تلاش شما باید متفاوت باشد. برای شروع و تقویت روحیه خود، در اینجا 10 روش ساده برای حمایت از تیم خود و ایجاد یک فضای کاری با روحیه بالا آورده شده است که به شرح زیر است:

10 روش تقویت روحیه

1. تیم خود را به سمت عظمت هدایت کنید:

کار مشترک در جهت داشتن یک چشم انداز جذاب برای تقویت روحیه، تیم را به سمت هدف بزرگتر سوق می دهد. برای رسیدن به اهداف بزرگ، تیم باید فراتر از وظایف فعلی باشد و به تصویر کلان بیندیشد. مقابله افراد با شرایط دشوار می تواند باعث شود آن ها یاد بگیرند که همه چیز قبل از آسان شدن سخت است. وقتی تیم خود را تشویق می کنید که از حد مجاز خود فراتر رود، تازه متوجه می شوید که محدودیتی به سختی وجود دارد.

2. اعتقاد خود به سازمان را بازیابی کنید:

از همان روز عضویت، کارمندان باید بدانند که شما به عنوان یک نهاد چه کاری انجام می دهید و اهداف بلند مدت شما چیست. داشتن ایمان به سازمان، آنها را ترغیب می کند تا از قدرت خود بیشترین استفاده را ببرند و چیزهای جدید را امتحان کنند. که این امر موجب تقویت روحیه آن ها می شود.

3. سخت کوشی آنها را تصدیق کنید:

باید از تلاش های تیم شما قدردانی شود. به کارمندان خود اطلاع دهید که کار سخت آنها حتی در شرایط بحرانی نیز تغییراتی ایجاد می کند. به منظور تشویق و ترغیب آنها به عملکردی تحسین برانگیز، پاداش دادن به خاطر حمایت و تلاش اضافی قابل توجه است. بارها و بارها، در دوران رکود اقتصادی، شرکت ها تصمیم می گیرند برای کاهش هزینه های عملیاتی اقدام کنند. در چنین شرایطی، آنها تصمیم می گیرند برنامه های پاداش و شناختن تیم را قطع کنند. به گفته کارشناسان منابع انسانی، ادامه اینگونه برنامه های تقدیر و تشکر می تواند کارکنان را به فعال ماندن حتی در یک دوره دشوار تحریک کند و موجب تقویت روحیه آن ها شود.

4. احساسات آنها را یاد بگیرید:

مدیران باید بطور قابل توجهی در مورد احساسات تیم نگران باشند. در طول یک تغییر مثبت، کارکنان بدون هیچ گونه اعتمادی، اعتماد به نفس را حفظ می کنند. از طرف دیگر، احساسات منفی می تواند کارکنان را به سمت بی اعتمادی سوق دهد. هرچه تیم خود را زودتر درگیر روند تغییر کنید، تیم شما احساس تعامل بیشتری در کار خواهد داشت. مصاحبه با آنها در مورد احساسات آنها در موارد مختلف می تواند در طولانی مدت بسیار مفید باشد.

5. انعطاف پذیری بیشتری را در نظر بگیرید:

انعطاف پذیری در محل کار محدود به زمان بندی قابل تنظیم نیست. در اینجا چندین عامل دیگر نیز قابل بررسی است. سبک سازی قوانین برای تیم های شما می تواند به آنها کمک کند تا برای اجرای موفقیت آمیز یک تغییر در شرایط سازگار شوند. قابلیت انعطاف پذیری، کار در خانه، اشتراک شغل، فرصت های نیمه وقت، چندین گزینه ای است که باید در یک محیط کار بررسی شود. روشهای زیادی وجود دارد که می تواند انگیزه آنها را حفظ کند و موجب تقویت روحیه آن ها شود.

6. صداقت را در آغوش بگیرید:

تیم ها در یک محل کار شفاف بهتر کار می کنند. وفاداری و دستیابی به اطلاعات به موقع تیم را قویتر می کند. تیم ها انتظار صداقت را دارند تا بتوانند از خود برنامه ریزی و محافظت کنند. ارتباطات در هر زمان خوب و بد بهترین روش تجارت است. اگر شرایط اقتضا می کند، باید اعتراف کنید که همه پاسخ ها را ندارید. به عنوان احترام، مهم است که به کارمندان خود واقعیت موجود در مورد سلامت سازمان را بگویید. حذف ناگهانی نیروی کار می تواند باعث کاهش معنوی روحیه تیم شود. بعلاوه، یک بحث صادقانه همچنین می تواند منجر به فرآیندهای جدید کاری شود، که شامل کارمندانی است که می توانند راه حل های موثرتری را برای مشکلات پیدا کنند. تمامی این موارد می تواند باعث بهبود و تقویت روحیه آن ها شود.

7. اعتماد به نفس خود را دوباره برقرار کنید:

افراد در محل کار باید اطمینان حاصل کنند که اعتماد به نفس شان از بین نرفته و اعتماد پس از گذشت زمان دست نخورده باقی مانده است. شما به عنوان یک مدیر باید قابل اعتماد باشید (آنچه را که می گویید انجام می دهید) و همدل باشید (که به نیازهای کارمندان خود اهمیت می دهید). شما باید ارتباط دو طرفه را که در آن بازخورد نقش اصلی دارد تشویق کنید. جالب توجه است، یافته ها نشان می دهد که میزان دخالت در تصمیم گیری یکی از عواملی است که بیشترین تفاوت را در تقویت روحیه تیم ایجاد می کند.

8. به آنچه آنها می گویند گوش دهید:

مانند سایر ویژگی های مهم، حفظ تعادل در محیط کار برای شما به همان اندازه مهم است که برای سایر افراد مهم است. این به کارمندان شما فرصتی می دهد تا نظرات خود را بیان کنند، در غیر این صورت ممکن است برای آنها دشوار باشد. استفاده از مهارت شنیداری موثر صبر و شکیبایی فوق العاده ای می طلبد.

9. تیم را در تصمیم گیری مشارکت دهید:

مشارکت در فرآیند تصمیم گیری روابط محل کار را بهبود می بخشد و موجب تقویت روحیه آن ها می شود. امروزه، بسیاری از شرکت ها از استفاده از اصطلاح “کارمندان” دور شده اند و مفهوم “عضو تیم” را پذیرفته اند. این باعث می شود که آنها احساس شخصی تری داشته باشند و در عین حال متحد شده و درگیر روند شوند.

10. توسعه از درون:

وقتی کارمندان شما، کمبود جا برای پیشرفت شغلی در محل کار را احساس کنند، این میزان گردش مالی را نشان می دهد. این باعث ضعیف شدن تیم می شود و به آرامی هدف واقعی تجارت را مختل می کند. آموزش به موقع و سایر فعالیت های سرگرم کننده، می تواند روحیه کارکنان را بهبود بخشد و اوقات خوبی را برای یادگیری و رشد آن ها در محل کار ایجاد کند.

دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *