داشتن زندگی شاد و سالم با 25 نکته‌ نه چندان سخت


داشتن زندگی شاد و سالم با 25 نکته‌ نه چندان سخت

افرادی که بیشتر اوقات حال خوبی دارند معمولاً چند صفت و ویژگی را در خودشان نهادینه کرده اند به همین دلیل  ب همیشه حالشان خوب است ، این ویژگی ها باعث خوب شدن حال آن ها می شود. حس خوب داشتن بستگی به یک سری فعالیت ها و ویژگی هها دارد که در ادامه تعدادی  از آن ها را بیان می کنیم

مشاوران افرادی که حال دلشان خوب است معمولا افرادی:

  • خوش بین
  • با اعتماد به نفس
  • خیر خواه
  • صداقت و درستکاری
  • تاثیر گذار
  • انعطاف پذیر
  • شوخ طبع
  • و همچنین دیگران را دوست دارند.

مشاوران خانواده این صفات را در چند نکته قرار داده اند  که با انجام آنها احساس بهتر ،حال خوب تر و همچنین زندگی سالم تری خواهید داشت.

.1 هروز مدتی زمانی را به پیاده روی تند  اختصاص دهید،این کار هم باعث می شود،سرحال شدن فرد شده هم به دلیل ایجاد آدرنالین باعث می شود ایجاد احساس خوبی در انسان می شود.

روزانه حداقل دو لیتر آب بنوشید.

سعی کنید بیشتر از گذشته کتاب بخوانید ،یک بازه زمانی مشخص را انتخاب کرده ،مثلا 1ماه و تلاش کنید این مقدار را افزایش دهید.

زمانی را به صحبت و همکلامی با کودکان و سالمندان بنشینید. زیرا اینکار باعث روحیه دادن به این دو گروه شده و باعث می شود حس مهم بودن به آنها القا شود. و احساس کنند که نظر آنها برای بقیه مهم است .

5.در طی روز کمی خیال پردازی کنید .انسان نیاز دارد در طول روز دقایقی را در دنیای خودش بوده و در دنیای خیالی خودش سیر کند.

6.هر روز حداقل با سه نفر بشاش و سرحال صحبت کنید و لبخند بزنید و سعی کنید احساس خوب خود را با این افراد شریک شوید.

انرژی خوب خود با انجام کار های بیهوده مثل غیبت کردن ،پیگیری اخبار بیهوده و که وقت با ارزش شما را هدر میدهند ،از دست ندهید

8.هیچ کس جز خود شما مسئول حال خوب یا بد شما نیست،خود شما هستید که میتوانید با انجام کار های به ظاهر ساده باعث ایجاد حال خوب برای خود شوید،برای خودتا کادو بخرید ،یا برای موفقیت ها خود ،خودتان را به یک وعده غذایی خوب دعوت کنید.

9.روزانه مدت کوتاهی را در سکوت بنشینید ، اینکار باعث آرام شدن درونی شده و همچنین باعث می شود دقایقی از هیاهوی اطراف خود به دور باشید.

10.به حرفای دیگران در ارتباط با خودتان اهمیت ندهید مهم نیست دیگران در رابطه با شما چه میگویند
کمی با خودتون فکر کنید ببینید چقدر از خواسته هایتان، علایقتان، حتی استعدادهایتان دست کشیدید چقدر بخاطر حرف مردم خودتان را عذاب دادید…. در صورتی که حرف مردم همیشه هست.راه خودتونو پیدا کنید ، بیخیال حرف بقیه شوید .این شما هستید که آینده خودتان را رقم می زنید.

. 11 گذشته را به فراموشی بسپارید ،هرگز اشتباهات شریک زندگی خود را به او یادآوری نکنید این کار باعث تخریب شدید روحیه او میشود و این حس در او متبلور شده که شما همیشه در حال کمین برای گرفتن مچ او هستید و به او اعتماد ندارید.که این مسئله برای زندگی زناشویی سم است.

12.روزانه هشت ساعت بخوابید ، تحت هیچ عنوانی تایم خواب خود را تغییر ندهید ،شب تا صبح بیدار ماندن و کار کردن به امید این که روز بعد شما را در کار جلو بیاندازدتصوری غلط است،زیرا بیخوابی شب قبل باعث عدم تمرکز شدید شده و اجازه نمیدهد در طول روز فعالیت ها معمول خود برسید.

13.مدت زمانی را در روز  برای آرامش روحی خود قرار دهید،روش آن به خودتان مربوط است ،رسیدن شما به آن آرامش مهم است ، حال از طریق ورزش ، یوگا و یا نیایش و راز نیاز با معبود

14.نه خودتان را جدی بگیرید نه دیگران را

15.این را به یاد داشته باشید قرار نیست در تمام چالش های زندگی پیروز باشید ،زندگی پستی و بلندی های زیادی دارد ،چه بسا در موضوعی با توجه به اطلاعات خود حق را به خود میدهید در صورتی که شاید با داشتن اطلاعات بیشتر متوجه شوید در اشتباه هستید .

16.کینه ای به دل نگیرید ،زندگی کوتاه تر از آن است که ذهن خود را با افکار منفی پر کنید،انرژی خود را برروی استعداد های خود قرار دهید .

لبخند بزنید و بیشتر از آن بخندید.

دوستان شما در مقایسه با شغلتان به شما وفادارترند ،در زمان مشکلات و بیماری شغلتان به شما اهمیت نمیدهد ،این دوستانتان هستن سراغ شما را میگرند به شما رسیدگی میکنند و برای کمک همیشه از هیچ کاری دریغ نمیکنند.

هیچ وقت زندگی خود را با دیگران مقایسه نکنید ، شما از وقایع زندگی آن ها باخبر نیستید

مشکلات و چالش های آنها را نمیدانید ،تلاش ها برنامه ریزی ها و آموزش هایی که کسب کردند را نمیدانید و از اینکه چه تقدیری در انتظارشان است آگاه نیستید.

در طول روز با اعضای خانواده‌ خود تماس بگیرید. یک احوالپرسی مختصر ، همین که صدای خانواده ی خود را بشنوید ، چنان انرژی به شما می دهد هیچ اتفاق بدی توانایی رویارویی با آن را ندارد.

21.اوقاتی که کسل هستید ، احساس خستگی میکنید بهترین راه گرفتن یک دوش با آب خنک است ، این کار در زمان کوتاه حال شما رو خوب کرده . باعث بازیابی شما می شود.

22 راه رفتن زیر آفتاب بسیار از افراد به دلیل اینکه مدت زمان زیادی از نور خورشید دور بوده اند  وسطح انرژی شان پایین آمده است ، چند دقیقه قدم زدن زیر نور خورشید هم باعث افزایش ویتامین D  شده هم انرژی بی پایان خورشید را به شما انتقال می دهد.

23 موسیقی مورد علاقه خود را گوشی کنید گاهی با آن برقصید  ، خوراکی ها و تنقلاتی که دوست دارید میل بفرمایید این کار ها باعث ایجاد حس مطلوب و خوشایند در انسان می شود ، ومیتواند،انرژی شما را به حالت اولیه برگرداند.

24:  دقایقی را از دنیای مدرن و مجازی فاصله بگیرید ، به دنیا واقعی قدم گذاشته و از آن لذت ببرید،مشاوران خانواده اعتقاد دارند بیش از اندازه استفاده از فضای مجازی موجبات افسردگی را فراهم می کند .

25 : دقایق کوتاهی بخوابید یک چرت کوتاه باعث رفرش شدن و بازیابی روحیه شده وحال خوب را به شما هدیه خواهد داد .

امیدواریم با راهکار ها و مطالب گفته شده بتوانید ، حال بد خود را دگرگون کرده و همیشه سر حال و شاد بود و از زندگی لذت ببرید.

دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *