مشاور رایگان کنکور هنر 1400


مشاور رایگان کنکور هنر 1400

زمانیکه حرف از کنکور سراسری میشود ذهن همه ی افراد به یاد داوطلبین و رقابت دانش آموزان رشته های علوم انسانی، علوم تجربی و یا ریاضی فیزیک می‌افتد. اما در این میان داوطلبان رشته های بسیار کاربردی و پر درآمدی هستند که متاسفانه کمتر مورد توجه قرار گرفته اند. داوطلبین رشته های هنر با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم میکنند. محدودیت منابع، کاهش تعداد دانشگاه های رشته های هنر، رقابت تنگاتنگ و امکان برگزاری کنکور برای داوطلبین سایر رشته ها باعث شده است تا کار برای این دسته از داوطلبین بسیار سخت شود.

مقدمه

زمانی که صحبت از کنکور سراسری میشود همه ی افراد به یاد رشته های شاخصی چون ریاضی فیزیک، علوم تجربی یا علوم انسانی می‌افتند. اما باید توجه داشت که عده ی زیادی از داوطلبین وجود دارند که در شاخه های هنری مشغول به رقابت هستند. متاسفانه این قبیل رشته ها کمتر مورد توجه مشاوران کنکور قرار میگیرد. اما تمامی رشته های تحصیلی پتانسیل های بسیار عالی برای کار و درآمد زایی را دارند و نباید از هیچ یک چشم پوشی کرد. سالانه داوطلبین بسیار زیادی در رشته های هنری رقابت میکنند و در رقابت همیشه وجود برندگان و جای ماندگان امری طبیعی است. کنکور هنر نیز مانند کنکور رشته های علوم تجربی و علوم انسانی و ریاضی فیزیک، احتیاج به بررسی دقیق برای تعیین دانشگاه و انتخاب رشته دارد. به همین دلیل وجود مشاوره تحصیلی درکنار داوطلب امری لازم است. داوطلبین زیادی وجود دارند که با یک اشتباه و عدم داشتن اطلاعات کافی با وجود داشتن رتبه ی مناسب، قادر به ادامه ی تحصیل در رشته ی مورد علاقه یا دانشگاه مورد علاقه شان نشده اند. درنتیجه به شما توصیه میکنم قبل از انجام هرگونه اقدامی، ابتدا مقاله ی زیر را تا انتها بخوانید.

مشاوره تحصیلی رشته هنر

رشته ی هنر جزو رشته هایی است که کمتر مورد توجه مشاوران تحصیلی قرار گرفته است. مشاوران تحصیلی به علت سودجویی های مالی بیشتر ترجیح میدهند در شاخه رشته های دبیرستان فعالیت نمایند. اما سالانه داوطلبین بسیار زیادی وجود دارند که در رشته های هنری مشغول به رقابت هستند. اعتقاد ما در راز ماندگار این است که برای تمامی داوطلبین در تمامی رشته ها امکان موفقیت و بدست آوردن رتبه ی عالی و شغل مناسب با درآمد عالی وجود دارد به شرط آنکه یک مشاوره تحصیلی دلسوز و متخصص را در کنار خود داشته باشد. متاسفانه بیشتر افراد از نکات لازم که باید برای انتخاب رشته در کنکور هنر از آن اطلاع داشته باشند بی اطلاعند به همین دلیل توصیه میشود قبل از هرگونه اقدامی یا به اندازه ی کافی اطلاعات جمع آوری کنند و یا به یک مشاوره تحصیلی متخصص مراجعه کنند. مشاوره تحصیلی راز ماندگار یک مشاور مطمئن در زمینه ی علوم ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، رشته های فنی حرفه ای، کاردانش و زیر شاخه های رشته های هنر بوده و با توجه به ویژگی های هر داوطلب راهنمایی های لازم را به آنها خواهد داد. مشاوره تحصیلی در راز ماندگار به صورت حضوری و آنلاین و یا تلفنی انجام میشود.

دغدغه های اصلی داوطلبین رشته های هنر

اولین موردی که بیشترین دغدغه را برای داوطلبین رشته های هنر به وجود آورده است محدودیت منابع آزمون این رشته است. متاسفانه منابع وو نمونه برای رشته های هنر نسبت به رشته های دبیرستان بسیار کمتر است و همین موضوع داوطلبین رشته های هنر را دچار نگرانی و سردرگمی کرده است.

دغدغه ی دوم داوطلبین رشته های هنر این است که، دانشگاه هایی که امکان قبولی برای رشته های هنری را دارند بسیار محدود هستند در نتیجه برای قبولی در یک رشته و یا یک دانشگاه خوب و ادامه ی تحصیل باید رتبه ی بسیار خوبی بدست آورد.

دغدغه ی سوم برای داوطلبین رشته های هنر این است که به دلیل محدودیت دانشگاه ها باید یک برنامه ریزی منظم و یک روند مطالعه ی عالی داشته باشند تا احتمال موفقیت آنها در قبولی بالاتر برود. برنامه ریزی برای مطالعه دروس نیز باید تحت نظر یک مشاوره تحصیلی متخصص انجام شود تا داوطلب با مطالعه و پیگیری های مشاور، بتواند به نتایج عالی در کنکور 1400 دست یابد.

نحوه ی برنامه ریزی و مشاوره تحصیلی کنکور هنر

در کنکور سراسری رقابت بسیار سنگین تر است. داوطلبین باید علاوه بر مطالعه کتاب های درسی خود باید با یک برنامه ریزی اصولی کتابهای تست زنی را نیز در کنار مطالعه درس های خود داشته باشند. 

به طور کلی داوطلبین رشته های هنر به سه دسته بندی تقسیم میشوند و باید سه نوع برنامه ریزی برای آنها درنظر گرفت. 

دسته ی اول مخصوص کسانی است که در پایه چهارم دبیرستان در سایر رشته ها مشغول به تحصیل هستند و یا دانش آموزانی که در هنرستان در رشته های مختلف در حال تحصیل هستند و همزمان برای کنکور هنر خود را آماده میکنند.

دسته دوم داوطلبین کنکور سال های قبل که موفق به ورود به دانشگاه ها نشده اند و مایلند درکنار رشته ی تحصیلی خود در کنکور رشته های هنری نیز به رقابت بپردازند.

دسته سوم کسانی هستند که تنها اولویتشان را شرکت در کنکور هنر قرار داده اند.

کنکور هنر یک کنکور شناور است بنابراین جزو هرکدام از دسته بندی های بالا هستید، باید اولویت مطالعه ی شما متفاوت باشد.

مثلا اگر جزو دسته بندی گروه اول قرار میگیرید باید بیشترین اولویت مطالعه خود را دروس سال چهارمتان در نظر بگیرید. معدل سال چهارم بسیار در رتبه ی کنکور و احتمال قبولی در دانشگاه بسیار تاثیر گذار است.

با مراجعه به مشاوره تحصیلی حتما او را از وضعیت تحصیلی و دسته بندی خود آگاه نمایید. مشاوران تحصیلی با توجه به فاکتور های بسیار زیادی برای شما یک برنامه ریزی مناسب و یا یک مشاوره انتخاب رشته در نظر میگیرند. 

منابع آزمون هنر سراسری

منابع کنکور هنر جزو منابعی است که در آن بحث های مختلفی وجود دارد. که برای خروج از سردرگمی میتوانید با مشاوره تحصیلی خودتان مشورت کنید. بهتر است علاوه بر مطالعه دروس خودتان، در کنکور های آزمایشی نیز شرکت کنید و یا از کتابهای تستی مخصوص برای داوطلبین کنکورهای سراسری هنر استفاده کنید تا بتوانید نحوه ی سوال و سطح آن را بسنجید و خود را برای ورود به رقابت در میدان بزرگتر آماده کنید. در مشاوره تحصیلی راز ماندگار میتوانید از نحوه ی مطالعه ی اصولی دروس مختلف و برنامه ریزی برای مطالعه ی آن ها آگاه شوید علاوه بر آن مشاور در طول مسیر همراه شما خواهد بود تا شما انگیزه های خود را برای ادامه از دست ندهید. مشاوره تحصیلی شما را با ضرایب دروس مختلف و میزان تاثیر آنها در کنکور آشنا میکند و در مراحل بعد به شما میگوید که با توجه به رتبه ی بدست آمده و علایق شما و مناسبات خانوادگی، در کدام رشته و کدام دانشگاه احتمال قبولی برای شما وجود دارد.

دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *