راز داشتن یک ازدواج شاد


راز داشتن یک ازدواج شاد

عروسی گرفتن و پیوند بین دو فرد بسیار ساده است. ازدواج کردن مانند خوردن یک تکه کیک خوشمزه است، اما درست کردن ین کیک خوشمزه احتیاج به صبوری و پشت سر گذاشتن سختی ها دارد. ما از رونشناس های متعدی پرسیدم: زوجین برای یک ازدواج سعادتمند احتیاج به چه چیزهایی دارند و در نتیجه یک مقاله در مورد راز یک ازدواج موفق و شاد نوشتیم .

اول از همه ، حتی زوج های خوشبخت هم بحث می کنند.

هیچ ازدواجی همیشه خوشبخت نیست. روانشناس ها می گویند: “مانند همه روابط ، فراز و نشیب هایی نیز وجود دارد.” آنان می گویند ، وقتی دعوا می کنید ، در ازدواج های سالم طرفین به نظرات یکدیگر گوش می دهند ، وقتی بحث از ریل خارج می شود را تشخیص می دهند و تعمیرات لازم را انجام می دهند. در واقع ، روانشناسان می گویند ، یک خانواده و زوج درمانگر ،که برخی از خوشبخت ترین زوج هایی که او با آنها کار کرده است “شرایط سختی را پشت سر گذاشته اند”. بنابراین اگر شما و همسرتان گاهی اوقات با هم مشاجره می کنید ، یا وصله سختی را پشت سر می گذارید ، این لزوما به این معنی نیست که در یک ازدواج ناخوشایند هستید. در حقیقت ، این احتمالاً به این معنی است که شما طبیعی هستید.

بر نقاط قوت یکدیگر تمرکز کنید.

دیدن ناراحتی های جزئی گذشته همیشه آسان نیست و حتی گاهی ممکن است از شریک زندگی خود متنفر باشید. اما برای داشتن یک ازدواج سعادتمندانه باید نقاط قوت و ضعف شریک زندگی خود را بپذیرید و بتوانید انتظارات واقع بینانه ای را تعیین کنید. به عنوان مثال ، اگر از نظر اعداد بهتر هستید ، وقتی کتابچه تعادل را متعادل نمی کنند ، عصبانی نشوید. در عوض ، تعیین بودجه را وظیفه خود قرار دهید. اگر قدرت آنها پخت و پز است ، می توانند در عوض برنامه ریزی غذا را مدیریت کنند. سوزان پیلگی پاولسکی ، نویسنده مشترک کتاب خوشبختانه با هم ، که با همسرش جیمز پاولسکی ، دکترای تخصصی نوشت ، می گوید: “استفاده روزمره از نقاط قوت ما با رفاه بیشتر همراه است.” او می گوید: “و وقتی به شریک زندگی خود کمک می کنیم از نقاط قوت خود استفاده کند ، رضایت رابطه ای بیشتری را تجربه خواهیم کرد.”

انتظار نداشته باشید که شریک زندگی شما را کامل کند.

بررسی واقعیت: جری مگوایر یک شخصیت فیلم است. وقتی او اعلام کرد “تو مرا کامل کن” ، مطمئناً عاشقانه بود – اما در دنیای واقعی پرواز نمی کند. به گفته پاولسکی ، اگر برای تحقق بخشیدن به همسرتان متکی باشید ، می تواند به روابط بیش از حد وابسته منجر شود که در آن فرد به عنوان فردی رشد نمی کنید. در عوض ، زوجین در روابط سالم باید “مکمل” باشند ، نه “کامل” یکدیگر. “ما باید ایمن ، بالغ و در عین حال که در مقابل شخص مقابل باز هستیم ، کامل باشیم.” بنابراین مطمئن شوید که علایق و خواسته های خود را پرورش می دهید – در کلاسی که به آن علاقه دارید شرکت کنید ، با دوستان خود برنامه ریزی کنید – به جای اینکه منتظر خلأ همسرتان باشید.

اما هنوز هم ، همه کارها را با هم انجام دهید. و با هم تفریح کنیم.

گرچه برای حفظ یک ازدواج سعادتمندانه کاملاً به شریک زندگی خود وابسته نیستید ، اما به اشتراک گذاشتن تجربیات مشترک نیز ضروری است. پاولسکی می گوید: “تزریق فعالیت ها و علایق جدید به روابط شما می تواند پیوند را تقویت کند.”

با هم بخندید

زندگی استرس زا است ، بنابراین اگر بتوانید سبکی پیدا کنید حتی وقتی در ناراحتی  هستید به شما کمک می کند. خنده را در هر دو زمان خوب و بد پیدا کنند ، “به طور معمول وقتی زن و شوهر شوخ طبع هستند ، به این معنی است که آنها دیدگاه دارند.” زوجین در ازدواجهای خوشبخت در کنار یکدیگر راحت هستند. خواه از طریق جوک های درونی کم ، یک متن احمقانه غیر منتظره ، یا حتی فقط تماشای کمدی مورد علاقه خود با هم ، ارتباط با همسرتان با خنده می تواند پیوند شما را افزایش دهد.

 

با یکدیگر مهربان باشید.

“احترام و درک همسرتان بسیار مهم است.” اگر انتقاد پذیر باشید و قضاوت کنید ، معمولاً به دفاع و کینه ختم می شود. ” بنابراین برای اینکه همه چیز در دوران ازدواج را خوشحال نگه دارید ، از ناراحتی به شخصیت همسرتان حمله نکنید. به عنوان مثال ، او می گوید ، نگو “تو چنین حقه بازی ای! هرگز ظرف هایت را تمیز نمی کنی”. درعوض ، سعی کنید جملاتی مانند: “از آنجا که من شام درست کردم ، واقعاً ممنون می شوم اگر امشب بتوانید ظرف ها را بشویید.” ببینید چقدر بهتر به نظر می رسد؟

لحظه های کوچک ، خوب را جشن بگیرید.

بیشتر ما می دانیم که در زمانهای سخت حضور در کنار شریک زندگی خود مهم است.” اما ، تصدیق اوقات خوب نیز به همان اندازه مهم است. اتفاقات خوب در واقع بیشتر از بد اتفاق می افتد ، اما زن و شوهرها اغلب این فرصت های ارتباط را از دست می دهند. بنابراین دفعه بعدی که همسرتان چیز مثبتی را به اشتراک می گذارد – مانند تعارف رئیس خود ، “بلافاصله کاری را که انجام می دهید متوقف کنید و تمام توجه خود را معطوف کنید” “با پرسیدن سوال و جشن گرفتن خبرهای خوب ، به آنها کمک کنید تا لحظه ای را خوش کنند.” با این کار ، از لحظات خوش ازدواج خود قدردانی خواهید کرد.

قبول و انتظار تغییر

زوجین برای اینکه واقعاً در ازدواج خوشبخت باشند باید مایل به رشد و سازگاری باشند. نیازهای ما همیشه در حال تغییر است ، افراد در حال رشد هستند و روابط متحول می شوند.بنابراین آنچه امروز نیاز داریم ممکن است همان چیزی نباشد که سالها بعد به آن نیاز داریم.خم شدن ، انعطاف پذیری و چرخش با یکدیگر در رقص متعادل بسیار مهم است. زیرا در ازدواج های موفق ، هر فرد دیگری را حمایت می کند تا بتواند رشد کند و به بهترین فرد ممکن تبدیل شود و این به معنای بلوغ فردی و با هم به صورت تیمی است. تا مرگ از هم جدا شوی

دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *