52 راه برای شادتر ، سالم تر بودن و لذت بردن از زندگی بیشتر ( قسمت چهارم)


 

در قسمت اول و دوم و سوم به 36 راه برای یک زندگی سالم شاد اشاره کردیم. در این مقاله به 16 مورد دیگه را بررسی می کنیم.

 1. بر یافتن راه حلهای برد-برد تمرکز کنید

همه ما این مفهوم را در تجارت شنیده ایم. یافتن راه حل های برنده در هر رابطه ای باعث تقویت و محافظت از دوستی و روابط خانوادگی شما خواهد شد. یادگیری سازش و تلاش واقعی برای دستیابی به بهترین تصمیم ممکن برای همه افراد درگیر ، احساس شادی و استرس کمتری را در همه افراد ایجاد می کند.

 1. چیزهای کوچک زندگی خود را که از آنها لذت نمی برید ، به تأمین مالی و خودکار برسانید

زندگی برای انجام کارهایی که از آنها متنفرید خیلی کوتاه است (بیشتر). روش های بسیاری وجود دارد که می تواند چیزهای کوچکی را در زندگی خودکار کند که به نظر می رسد زندگی را از شما می مکند. برای من ، پرداخت قبض آنلاین ، خرید تقریباً همه چیز از طریق آمازون پرایم و خرید مواد غذایی آنلاین از بهترین اختراعات قرن 21 است.

 1. افراد خود را شناسایی کنید

سه نفری را پیدا کنید که اعتماد شما را جلب کرده اند و زندگی خود ثمرات خوبی دارند ، سپس اجازه دهید این افراد مشاور قابل اعتماد شما شوند.

 1. با غیرقابل پیش بینی صلح کنید

برنامه ها تغییر می کند ، ماشین ها خراب می شوند ، فیلم ها فروخته می شوند ، پروازها لغو می شوند. در حقیقت ، تنها چیزی که در مورد زندگی قابل پیش بینی است ، غیرقابل پیش بینی بودن آن است. یادگیری کار با روند طولانی در کاهش سطح استرس شما بسیار کمک خواهد کرد.

 1. مرزهای شخصی خود را مشخص کنید و از آنها دفاع کنید

شما زندگی خود را بهتر از دیگران می دانید. شما می دانید که از عهده چه چیزهایی برمی آیید ، برای چه چیزی وقت دارید و چه چیزهایی دکمه های شما را فشار می دهند. تعیین مرزها به شما امکان می دهد آنچه را که بله می گویید کنترل کنید. من بیشتر روزها با شوخ طبعی و فروتنی از مرزهایم دفاع می کنم و با این کار احساس قوت و شادی می کنم.

 1. به اندازه کافی بخوابید

وقتی 30 ساله شدم ، فهمیدم که می توانم هر شب تا ساعت 2 بامداد بیدار بمانم و شبانه پنج ساعت بخوابم ، اما سرانجام قرار بود مرا جبران کند. و منظور من از “گرفتن من” یک انسان وحشتناک است که در آن اطراف هستم. تحقیقات نشان داد که این امر باعث افزایش وزن ، اضطراب و چین و چروک زودرس می شود (اکنون توجه من را جلب کرده است).

 1. بر چگونگی ساختن جهان به مکانی بهتر تمرکز کنید

شنیدم که یک روانشناس پاپ از تلویزیون گفت: “هر روز صبح بیدار شو و از خودت بپرس چگونه می توانی روز دیگری را بهتر کنی.” حقیقت این است که ، وقتی به دیگران ، خانواده ، دوستانمان ، همکارانمان ، غریبه ای که فنجان قهوه اش را می خریم ، خدمت می کنیم ، افراد خوشبخت تری هستیم (و افراد اطرافمان نیز همینطور). تصور کنید اگر همه ما هر روز این سال را از خود می پرسیم و سپس به آن عمل می کنیم.

 1. شب قبل از مسیر درست شروع کنید

از آنجا که من یک فرد صبح نیستم و مغز من حتی قبل از اولین فنجان قهوه ام کار نمی کند ، من شب قبل خودم را برای موفقیت آماده کردم. قهوه آماده دم است ، لباس مدرسه بچه های کوچک همه برای آنها چیده شده است و من از همه کارهای کوچکی که صبح اول باید انجام شود مراقبت می کنم. (این می تواند یک برگه اجازه برای یک سفر میدانی ، یک چک باشد که من برای نوشتن نیاز دارم ، و غیره …)

پنج یا ده دقیقه اختصاص داده شده هر شب باعث کاهش استرس و دردسر صبح روز بعد می شود.

 1. به یاد داشته باشید که احساسات واقعیت ندارند

فقط به این دلیل که چیزی را احساس می کنیم ، لزوماً آن را درست نمی کند. بعضی روزها ، وقتی بیش از حد خسته شده ام ، و نبرد پس از جنگ را به صورت حرفه ای روبرو کرده ام ، احساس می کنم همه چیز وحشتناک است. این یک احساس معتبر است اما فقط به این دلیل که احساس می کنم همه چیز وحشتناک است ، به این معنی نیست که هست.

اگر منتظر بمانیم تا آن پاسخ ایمیل آتشین را ارسال کنیم ، یا آن نظر منفی در رسانه های اجتماعی ، یا آن متن پر از شکلک دیوانه وار را تا زمانی که قدم عقب برداریم و کمی عینی تر به مسائل نگاه کنیم (با چشمانی تازه) ، اغلب می توانیم ببینیم که 45. کاملاً بد نیست. به یاد داشته باشید که احساسات واقعیت ندارند

فقط به این دلیل که چیزی را احساس می کنیم ، لزوماً آن را درست نمی کند. بعضی روزها ، وقتی بیش از حد خسته شده ام ، و نبرد پس از جنگ را به صورت حرفه ای روبرو کرده ام ، احساس می کنم همه چیز وحشتناک است. این یک احساس معتبر است اما فقط به این دلیل که احساس می کنم همه چیز وحشتناک است ، به این معنی نیست که هست.

اگر منتظر بمانیم تا آن پاسخ ایمیل آتشین را ارسال کنیم ، یا آن نظر منفی در رسانه های اجتماعی ، یا آن متن پر از شکلک دیوانه وار را تا زمانی که قدم عقب برداریم و کمی عینی تر به چیزها نگاه کنیم (با چشمانی تازه) ، اغلب می توانیم ببینیم که آنقدر که فکر می کردیم بد نیست.

 1. خود را برای شگفتی های شاد آماده کنید

آیا تا به حال هنگام پوشیدن آن تراول 50 هزار تومنی در جیب کت پیدا کرده اید؟ آیا این شما را خیلی خوشحال نکرد؟ من عمداً سعی می کنم همیشه غافلگیری های کوچکی برای خودم بگذارم. بعضی اوقات این پول در ته کیف است که تا فصل دیگر در قفسه می گذارم. گاهی اوقات این یک نقاشی شیرین از یکی از بچه های کوچک من در جیب یک چمدان است.

با زندگی کامل من ، فراموش کردن آنها در آنجا دشوار نیست ، بنابراین وقتی آنها را پیدا کردم ، voila! فوری خوشحال!

 1. همیشه به بهترین اصرار نکنید

اگر در مورد والدین یک درس خوشبختی آموخته ام ، این خوب بودن است ، به خصوص وقتی بچه های شما کوچک هستند. اگر بتوانید روز را بدون شکستگی ، چیزی که روی آن پرتاب شده باشد ، چیزی بدون لکه خون یا روزی بدون قلب شکسته زنده بمانید ، این یک پیروزی کامل است.

 1. کمی ورزش کنید

خنده دار نیست که همه کارهایی که ما برای خوشبخت کردنمان انجام می دهیم همه چیزهایی است که مادران ما به ما گفته اند تا تمام زندگی خود را انجام دهیم؟ به نظر می رسد ، تحقیقات از خرد مادر ما پشتیبانی می کند.

تحقیقات نشان می دهد انجام ورزش خوشبختی ، سلامتی و زندگی شما را بهبود می بخشد. چه برای بیرون رفتن برای پیاده روی و گرفتن هوای تازه ، و یا استفاده از چیزی مانند برنامه تمرینی هفت دقیقه ای روی تلفن ، حرکت دادن بدن همیشه شما را خوشحال می کند.

 1. لبخند زدن را تمرین کنید (نه ، جدی)

به قول بادی جن ، “من لبخند را دوست دارم. لبخند زدن مورد علاقه من است. ” یکی از بهترین تصمیماتی که من به عنوان مادر گرفتم لبخند زدن است (بیشتر اوقات) وقتی یکی از فرزندانم از در عبور می کند. نه یک لبخند اجباری ، بلکه یک لبخند بزرگ و احمقانه قدیمی است که باعث می شود گوشه چشمانم چروک شود. این یک سرمایه گذاری برای خوشبختی و امنیت همه فرزندان من و رابطه من با آنها است.

تحقیقات نشان داده است که قدرت یک لبخند واقعی نه تنها شما را خوشحال می کند ، بلکه باعث شادی بیشتر اطرافیان نیز می شود.

 1. بگذارید به هر حال خودتان را دوست داشته باشید

مردم مردم هستند ، و هر چقدر هم که بخواهیم از آسیب دیدن خود محافظت کنیم ، در هر برهه ای ، آسیب خواهیم دید. اگر خودمان را در لفافه های حباب بسته بندی کنیم و در کمد خود را پنهان کنیم ، ممکن است صدمه ای نبینیم اما بدبخت و تنها خواهیم شد. اگر مردم به شما صدمه زدند ، آنها را ببخشید و اجازه دهید خود را دوست داشته باشید.

 1. بدانید موفقیت واقعی چگونه به نظر می رسد

موفقیت بخش خداست. وفاداری بخش ماست. از نظر من ، موفقیت وفادار بودن برای مراقبت از چیزهایی است که خدا به من سپرده است. یعنی شوهرم ، فرزندانم ، خانواده ام ، تماس من و دوستان گرانبهایی که او برای این عمر به من داده است. شهرت و ثروت شاخص واقعی موفقیت من نیست. چقدر خوب دوست دارم و محبوب هستم.

 1. به غلط های دقیق نشو

آیا می دانید یک شبدر چهار برگ ناقص است؟ این یک جهش است. و با این وجود ، وقتی یکی را پیدا می کنیم ، باور داریم که چیز خاصی پیدا کرده ایم. این بهترین مثالی است که می توانم از شما در مورد مشاهده کامل حتی در ناقص بودن به شما بدهم.

وقتی یکی از پسران من یادداشت شیرینی می نویسد ، من کلمات غلط را نقد نمی کنم ، من می دانم که سخنان او روی کاغذ است. وقتی مادرم به دیدار می آید ، من شکایت نمی کنم که هواپیمای او ساعت 10 شب می رسد. من جشن می گیرم که او آنجاست! با تمرین ، مشاهده کامل حتی در ناقص به ما کمک می کند تا چیزهای خوب زندگی خود را جشن بگیریم

 

 

دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *