52 راه برای شادتر ، سالم تر بودن و لذت بردن از زندگی بیشتر ( قسمت اول )


52 راه برای شادتر ، سالم تر بودن و لذت بردن از زندگی بیشتر ( قسمت اول )

تا الان هر لیستی از اتفاقات شاد یا زندگی شاد داشتید بندازین دور من اینجا 52 روش کامل شاد بودن به شما می گم تا که یک زنگی بسیار شادی داشته باشید.

به من بپیوندید ، و به شما قول می دهم که سال آینده شادتر ، سالم تر باشید و از زندگی لذت بیشتری ببرید.

 1. بهترین ها را در دیگران فرض کنید

نکته کلیدی برای شاد بودن در زندگی این است که تصمیمی بگیرید که تصور کنید افراد پیرامون شما نیت خوبی دارند ، آنها در حد توانایی خود فعالیت می کنند و به این معنی است که شما هیچ آسیبی نخواهید داشت. هنگامی که تصمیم می گیرید در کنار این تصور کنید که دیگران انگیزه های خوبی دارند ، اشتباه می کنید ، خود را از زندگی با ذهنیت منفی محافظت می کنید.

 1. همانطور که با یک دوست صحبت می کنید با خود صحبت کنید

ما از زبان و عباراتی در مورد خودمان استفاده می کنیم که گفتن آنها برای دیگران کاملاً غیرقابل قبول است. قاعده ای تنظیم کنید ، از امروز شروع کنید که به همان روشی که با آن صحبت می کنید و درباره عزیزترین دوستتان با خود صحبت خواهید کرد. انجام این کار یکی از مهمترین راههای شاد بودن هر روز است.

 1. بر ایمان خود تمرکز کنید

آنچه بسیاری از ما با تجربه می دانیم با تحقیق ثابت شده است. افراد با ایمان بسیار شادتر هستند و شادی پایدارتری در زندگی پیدا می کنند. امروز کمی بیشتر وقت خود را برای نماز اختصاص دهید!

 1. وقت خود را با افرادی بگذرانید که شما را تقویت می کنند

هنگامی که عمداً تصمیم می گیریم با کسانی که طرفدار ، مثبت و دلگرم هستند وقت بگذرانیم ، ذهنیت مثبتی پیدا می کنیم و خوشحال تریم. وقتی می بینیم که توسط افرادی منفی ، انتقادی و آسیب رسان احاطه شده ایم ، این خوشبختی و لذت ما را می دزدد.

 1. خودتان باشید

به خودتان اجازه دهید فردی باشید که آفریده شده اید و خود را با کسانی احاطه کنید که شما را به همان چیزی که واقعاً هستید دوست دارند. دانشمندان در اواخر عمر آنها را مورد مطالعه قرار داده اند ، بیشترین اظهار تأسف این است: “کاش شجاعت یک زندگی واقعی برای خودم را داشته باشم ، نه زندگی دیگران را که از من انتظار داشتند.”

 1. همانطور که زمینه بارور موفقیت های آینده شما رشد می کند ، به شکست های خود نگاه کنید

از زمانی که اولین قدم های لرزشی خود را به عنوان یک کودک نوپا برمی دارید و تا بزرگسالی ، به عنوان یک قسمت طبیعی از یادگیری شکست خواهید خورد. یادگیری دیدن شکست های خود به عنوان گام هایی در مسیر موفقیت ، نوع نگاه شما به شکست ها و زندگی خود را تغییر می دهد.

 1. به رویای خود شانس دهید و دنبال آن بروید

من معتقدم خداوند درست مانند اینکه استعدادهای خاصی به ما می دهد ، رویاها را در ما می پروراند. اگر رویایی دارید که دیگر از بین نخواهد رفت و این رویا به نوعی جهان را به مکان بهتری تبدیل می کند ، برای دستیابی به آن برنامه ریزی کنید. چشم انداز خود را دقیقاً بنویسید و افرادی را پیدا کنید که می توانند به شما در دستیابی به آن کمک کنند.

 1. یک موفقیت را برای موفقیت بلند مدت یک بار تغییر دهید

من شروع به فکر کردن درباره سلامتی کردم و خیلی زود در حال برنامه ریزی برای چگونگی پرورش گندم خودم در حیاط خانه و پختن نان خودم بودم. من مجبور شدم دوباره خودم را دور بزنم و روی یک تغییر واقعی تمرکز کنم!

سعی نکنید همه چیز را یک باره تغییر دهید. احساس موفقیت در انجام کارها و رسیدن به اهداف دیگر بسیار بیشتر خواهد بود.

 1. روابط سمی را رها کنید

بعضی از افراد سیاهچاله های احساسی هستند. آنها فقط نمی توانند ستایش ، توجه ، کنترل یا عشق را بدست آورند. آنها اغلب هنگام اولین ملاقات بسیار جذاب شروع می کنند ، اما با گذشت زمان متوجه می شوید که تعاملات شما با این فرد منفی و مضرتر از سودمند است.

همانطور که مادربزرگ من می گفت ، “اجازه ندهید افراد بیمار شما را مریض کنند.” روابط ناسالم را رها کنید تا بتوانید از زندگی لذت ببرید.

 1. برای دوستان جدید باز باشید

(بله ، من این را بلافاصله بعد از “رابطه سمی را کنار بگذاریم” قرار می دهم.) گاهی اوقات ، پس از پایان یک رابطه دردناک ، ما خود را بسته و نمی خواهیم دوباره درد را متحمل شویم.

تحقیقات نشان می دهد که کیفیت روابط ما مهمترین عامل در خوشبختی کلی ما در طول زندگی است. ارزش آن را دارد که روابط عالی را پیدا کنید و در آنها سرمایه گذاری کنید.

 1. هر روز قدرشناس بودن را تمرین کنید

وقتی بچه های کوچکترم را شب در رختخواب می خوابانیم ، از آنها می پرسم: “امروز چه چیز باعث خوشحالی شما شده است که از آنها ممنون هستید؟” این یک سوال ساده و کم فشار است اما راهی است که من می توانم نظم قدردانی را از فرزندانم ایجاد کنم.

 

شناسایی سه موردی که در پایان هر روز از آنها سپاسگزاریم ، یک روش ساده برای کاهش اضطراب ، افزایش شادی و تعیین لحن یک روز عالی برای فردا است.

 1. روی چقدر دور شده اید تمرکز کنید

تمرکز بر میزان کارهایی که باید انجام دهیم و چقدر هدف اصلی ما دور است آسان است ، اما مهم است که جشن بگیریم تا چه حد پیش رفته ایم. وقت گذاشتن برای بزرگداشت پیشرفت خود ، حتی اگر جشن قدم های کودک را جشن بگیریم ، باعث می شود احساس موفقیت کنیم و بیش از حد تحت فشار قرار نگیریم.

 1. تلویزیون را خاموش کرده و یک سرگرمی پیدا کنید

مادربزرگ من می گفت ، “دختر نشسته ، خیس و ترش نشو. برخیز انجام کاری که دوست داریم و نیاز به کمی حرکت دارد ، برای مغز و سطح شادی ما عالی است.

عکاسی کنید (“سلام دوربین درخشان!”) ، یک باغ گیاهان دارویی بکارید ، تیراندازی با کمان را یاد بگیرید ، در ورزش متخصص شوید.  برای من شما ندارد که شما چه کاری انجام می دهید ، چیزی را پیدا کنید که دوست دارید و با آن کار می کنید!

دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *