کیا مشاوره پیش از ازدواج رفتن


کیا مشاوره پیش از ازدواج رفتن

شاید از خود بپرسید که آیا ورود به مشاوره پیش از ازدواج گامی است که باید با نزدیک شدن به روز بزرگ بردارید. این یک واکنش طبیعی است. شک و تردید یکی از دلایل اصلی این است که افراد در وهله اول، جلسات خود را با یک درمانگر مجاز یا مربی زندگی سپری می کنند. در حالی که چیزی به نام “اتحاد کامل” وجود ندارد، اما مشاوره قبل از ازدواج می تواند به شما و همسرتان کمک کند تا در حل مسائلی که زوج های متاهل معمولاً با آنها دست و پنجه نرم می کنند، راحت تر کنار آیید.

 

بسیاری از افراد “مشاوره” از متخصصان ازدواج و خانواده را، تنها برای افرادی فرض می کنند که در حال حاضر در چالش ها هستند. همیشه اینطور نیست. مشورت در مشاوره پیش از ازدواج به شما و همسرتان کمک می کند تا یاد بگیرید که چگونه مسائل را شناسایی کرده و تعارضاتی را که به ناچار در مقطعی از ازدواج شما بوجود می آیند، کنترل کنید. مشاوره قبل از ازدواج برای زوجین در مرحله نامزدی و ازدواج، بسیار توصیه می شود. مشاوره قبل از ازدواج، نوعی خانواده درمانی است که برای کمک به زوجین در برقراری ارتباط در زمان بحران طراحی شده است. این روش رایج در مشاوره قبل از ازدواج برای همسر آینده راهکارهای حل تعارض را فراهم می کند. هدف از این استراتژی یعنی مشاوره پیش از ازدواج، جلوگیری از رفتار منفی زوجین است که غالباً ازدواج ها را قطع می کند، در صورت بروز این مسائل، مشاوره قبل از ازدواج می تواند به شما در ایجاد یک رابطه سالم کمک کند نمونه هایی از برخی موضوعاتی که در جلسات درمان آماده سازی ازدواج مورد بحث قرار می گیرند عبارتند از:

-امور مالی فردی و مشترک

-سبک های فرزندپروری

-سبک های ارتباطی

-استراتژی های حل تعارض

-سبک های تصمیم گیری

-نقش های جنسیتی در ازدواج

-خانواده درمانی

کلیدهای یک ازدواج سالم در مشاوره پیش از ازدواج

آمار نشان می دهد که زوج های متاهل امروزه قصد طلاق ندارند. در حقیقت، حداقل 93 درصد فکر می کنند که یک ازدواج سالم یکی از مهمترین اهداف زندگی است. با این حال، ما احتمالاً حداقل چند نفر را می شناسیم که طلاق گرفته اند. اگرچه اکثریت زوجین رابطه خود را با بهترین نیت آغاز می کنند، اما حقیقت این است که گاهی اوقات زندگی چالش های پیش بینی نشده ای را به وجود می آورد. شاید شریک زندگی شما نیاز به جابجایی برای کار داشته باشد و شما شروع به درک این نکته کنید که همانطور که فکر می کردید به یکدیگر اعتماد ندارید. امکانات بی شماری برای چالش هایی که زندگی در برابر زوجین ایجاد می کند وجود دارد. خبر خوب این است که شرکت در خانواده درمانی یا مشاوره پیش از ازدواج می تواند به شما در دستیابی به یک همکاری پایدار و کامل کمک کند. تحقیقات نشان می دهد وقتی زوجین در مشاوره خصوصی قبل از ازدواج شرکت می کنند، احتمال ازدواج موفق را 30 درصد افزایش می دهند. اساساً، مشاوره قبل از ازدواج به شما کمک می کند تا برای ازدواج آماده شوید. فعال نگه داشتن یک رابطه سالم، یکی از بهترین کارهایی است که شما و همسرتان می توانید برای اطمینان از دوام ازدواج و همچنین محافظت از سلامت روانی خود انجام دهید. مشاوره پیش از ازدواج با یک مشاور و درمانگر می تواند به زوجینی که در مورد موضوعات مشترک مانند کارهای خانه و امور اقتصادی بحث و جدال کرده اند، کمک کند. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به زوجین کمک می کند، نقاط ضعف احتمالی در روابط شما را که می تواند منجر به مشکلات یا حتی عدم موفقیت در ازدواج شود، تشخیص دهند.

 

سبک های مشاوره قبل از ازدواج

بسته به سابقه مذهبی خود، دلایل شما برای مشاوره پیش از ازدواج و شخصیت شما و همسرتان، انواع مختلفی از مشاوره قبل از ازدواج را شامل می شود که می توانید در آنها شرکت کنید. انتخاب نوع مناسب مشاوره حرفه ای برای شما و دیگر افراد، می تواند اثربخشی آن و سود حاصل از تجربه را بسیار افزایش دهد.

-مشاوره مذهبی قبل از ازدواج: بسیاری از موسسات مذهبی قبل از اجرای مراسم ازدواج، زوجین را ملزم به شرکت در نوعی مشاوره می کنند. اگر قصد ازدواج در یک عبادتگاه را دارید، بررسی کنید که آنها به چه شرایطی احتیاج دارند. این مشاوره مبتنی بر ایمان می تواند ترکیبی از سبک های مختلف باشد، از جمله دوره های گروهی، جلسات یک به یک با مشاور دینی و یا آزمون های سازگاری.

-دوره های مشاوره آنلاین قبل از ازدواج:  اگر شما و همسرتان تجربه خصوصی تری را ترجیح می دهید، دوره های آنلاینی وجود دارد که می تواند برای کمک به شما در رسیدن به اهداف ازدواج آن ها را برگزار کنید. دوره های آنلاین به طور کلی بیش از نیمی از روز، طول نمی کشد و به شما کمک می کند تا بحث و گفتگو با شما و همسرتان را تسهیل کند. درمانگران دارای مجوز می توانند به شما کمک کنند تا جلسات خود را با راهنمای آنلاین شروع به کار کنید. هنگامی که در جلسات مشاوره پیش از ازدواج به صورت آنلاین شرکت می کنید، اطلاعات متقنی درباره نحوه پیش بینی و پاسخ مثبت به تعارضات در ازدواج خود دریافت می کنید. شما در پایان دوره به عنوان یادآوری، سخت کوشی و تعهد به ازدواج خود گواهی پایان تحصیل دریافت خواهید کرد.

-مشاوره حرفه ای یک به یک: این سنتی ترین روش مشاوره قبل از ازدواج است. جلسات مشاوره یک به یک روشی است که سالهاست مشاوران قبل از ازدواج به افراد کمک می کنند تا پایه های روابط مستحکم را ایجاد کنند. جلسات مشاوره قبل از ازدواج به شما می آموزد که چگونه مسائل مشترک مربوط به مبارزات تعهد طولانی مدت را حل کنید. مسائل کوچکی مانند تصمیم گیری در مورد غذا و نوشیدنی یا کارهای خانه این امکان را دارد که مشکلات بعدی را در ازدواج ایجاد کند. هنگامی که با یک مشاور حرفه ای ملاقات می کنید می دانید که جلسات شما کاملاً محرمانه است، از جمله نتایج آزمایشات، رویه ها و سایر اطلاعات دیگر. در این جلسات، محرمانه بودن شما تضمین می شود، حتی در صورت ملاقات آنلاین با یک مشاور یا درمانگر مجاز.

آزمون های سازگاری یا پرسشنامه: این آزمون های شخصیتی ارزیابی هایی هستند که برای یافتن مناطقی طراحی شده اند که شما و همسرتان از قبل پایه محکم احترام و برقراری ارتباط را دارید. آزمون ها و پرسشنامه های سازگاری، مناطقی را مشخص می کند که ممکن است به محض ازدواج رسمی، رابطه شما را تهدید کنند. این ارزیابی های بهداشت روان به معنای قبولی یا عدم موفقیت در آزمون نیست. این ارزیابی ها باید به عنوان منبعی برای کمک به رشد فردی شما و توانایی ارائه حمایت مناسب از شریک زندگی در طول زندگی زناشویی شما استفاده شود.

دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *