پیش از ازدواج چند جلسه مشاوره باید بریم؟


پیش از ازدواج چند جلسه مشاوره باید بریم؟

چگونه خود را برای جلسه مشاوره پیش از ازدواج آماده کنیم:

این که آیا شما به یک مبارزه مداوم ادامه می دهید، یا نمی توانید، دقیقاً بگویید که رابطه شما دقیقاً چه مشکلی دارد، کمک گرفتن از بیرون می تواند شما را از ابتلا به روابط بین زوجین نجات دهد. اگرچه از مشاوره زوجین انتظار زیادی می رود، اما بخاطر داشته باشید که این کار لزوماً روند ساده ای نخواهد بود. تعجبی ندارد که بیش از 40٪ ازدواج ها به طلاق ختم می شود. اگرچه درست است که بسیاری از ازدواج ها فقط قرار نبوده است به طلاق ختم شود/ به عنوان مثال برخی از زوجین از هم جدا می شوند یا می فهمند که با هم سازگاری ندارند، بسیاری از ازدواج ها به این دلیل پایان می یابد که زوجین ابزاری برای مدیریت مشکلات خود ندارند. درنتیجه اینجاست که مراجعه به جلسات مشاوره پیش از ازدواج می تواند موثر باشد.

 

جلسات مشاوره پیش از ازدواج چگونه است؟

جلسات مشاوره پیش از ازدواج یا زوج درمانی نوعی مشاوره است که به طور خاص بر روی ازدواج و روابط متمرکز است. مشاوران ازدواج، معمولاً درمانگران مجاز ازدواج و خانواده هستندکه به طور خاص آموزش دیده اند تا به زوجین کمک کنند مشکلات خود را تشخیص دهند و روی راه حل کار کنند. مشاوره ازدواج یک مکان امن برای زوجین است که می توانند مسائل را با مشکل روبرو کنند، برای اینکه در مورد آنچه واقعاً ذهن آنها را درگیر می کند صحبت کنند. ارتباطات هنگام حل مشکلات ازدواج مهم است و جلسات مشاوره ازدواج یکی از بهترین راه ها برای بهبود مهارت های ارتباطی، تفاهم متقابل و درک چگونگی حرکت به جلو به عنوان یک زن و شوهر است، یا پایان دادن به یک ازدواج، اگر این انتخاب مناسب برای زن و شوهرباشد. اغلب، نکاتی در رابطه با مشاوره ازدواج وجود دارد. بسیاری از افراد تصور می کنند که فقط زوجینی که قصد طلاق یا جدا شدن دارند، به جلسات مشاوره ازدواج مراجعه می کنند. اما حقیقت این است که همه ازدواج ها مبارزات خود را دارند. بیشتر زوجین می توانند از مشاوره ازدواج در یک زمان مشخص بهره مند شوند.

اگرچه این کار “مشاوره ازدواج” نامیده می شود، اما برای جستجوی مشاوره ازدواج مجبور نیستید ازدواج کنید. هر زوجی بدون توجه به وضعیت رابطه خود می تواند به مشاوره بپردازد. جلسات مشاوره پیش از ازدواج برای زوج های همجنسگرا، زوج های از هر نژاد و زوج هایی است که روابط سنتی کمتری دارند. شما می توانید به مشاوره ازدواج بروید چه تازه کار خود را شروع کنید و چه 40 سال است که ازدواج کرده اید. بسیاری از زوجین حتی قبل از ازدواج به مشاوره ازدواج مراجعه می کنند. باز هم، اینکه شما ممکن است مشاوره ازدواج را در نظر بگیرید، واقعاً هیچ محدودیتی ندارد. هر مبارزه ای که احساس نمی کنید، می توانید به تنهایی آن را حل کنید یا می توانید از دیدگاه آموزش دیده، عینی و بی طرفانه بهره مند شوید با چند جلسه مشاوره پیش از ازدواج می تواند به شما کمک کند. هنوز برخی مسائل خاص وجود دارد که به طور معمول زوجین را وادار به جلسات مشاوره می کند، از جمله:

-زوج هایی که احساس می کنند بارها و بارها باهم دعوا می کنند و دیدن چشم به چشم یا یافتن راه حل، دشوار است.

 

-زوجینی که در مورد انتخاب والدین، مالی یا شیوه زندگی اختلاف نظر دارند.

-زوجینی که احساس می کنند مسئولیت های خانه نابرابر است و نمی توانند بفهمند که چگونه می توانند به طور  موثر در این مورد ارتباط برقرار کنند یا راه حل هایی ارائه دهند.

-زوج هایی که احساس می کنند روابط جنسی یا عاشقانه خود را از دست داده اند.

-زن و شوهرهایی که احساس می کنند ازدواجشان به مشکل خورده است.

-زوج هایی که احساس ناشناخته بودن دارند.

-زوج هایی که فاجعه یا خسارت اخیر را تجربه کرده اند و در پردازش آن با هم مشکلی دارند.

-زوج هایی که با سو ءمصرف مواد، خیانت یا مسائل بهداشت روان روبرو هستند.

معمولاً جلسات مشاوره پیش از ازدواج، طلاق را توصیه نمی کنند. آنها نظرات شخصی خود را حفظ می کنند. مشاوران ازدواج معتقدند که فقط شرکای درگیر، می توانند از نظر اخلاقی آن تصمیم را بگیرند. در یک رابطه توهین آمیز، اگرچه بیشتر درمانگران هنوز طلاق را توصیه نمی کنند، البته آنها به قربانی کمک می کنند تا خود را جدا کند و کمک پیدا کند.

در طول جلسات مشاوره پیش از ازدواج چه اتفاقی می افتد؟

بیشتر مشاوران ازدواج هر دو شریک را به حضور در جلسات مشاوره پیش از ازدواج تشویق می کنند. این روش موثرترین روش برای مشاوره ازدواج است، زیرا مشاور می خواهد نحوه برقراری ارتباط شما را ببیند و هر دو ابزار را برای بهبود ارتباط به شما ارائه می دهد. با این حال، اگر شریک زندگی شما تمایلی به مراجعه ندارد، یا به دلایلی قادر به این کار نیست، می توانید به تنهایی در جلسات مشاوره پیش از ازدواج شرکت کنید. هنوز هم می تواند مزایایی برای شما داشته باشد: شما می توانید در مورد خود و احساس خود در مورد رابطه خود اطلاعاتی را بیاموزید. مانند اکثر جلسات درمانی مشاوره، مشاوره پیش از ازدواج، همیشه از نظر احساسی راحت نخواهد بود. مشاوره ازدواج مکانی امن برای اشتراک برخی احساساتی است که همیشه در فضای باز وجود ندارد و این ممکن است برای شما و همسرتان دشوار باشد. معمولاً مشاوره ازدواج شامل احساسات شدید، در برخی موارد شامل گریه و احتمالاً چند صدای بلند است. این معمول است و اشکالی ندارد.

درمانگر شما می خواهد فضایی ایجاد کند که احساسات شما و همسرتان تأیید شود، جایی که بتوانید “آن را بیرون بگذارید”، اما همچنین جایی که می توانید با دستورالعمل های مربوط به ارتباطات خود و نکاتی برای حل مشکلات رو به جلو همراه باشید می تواند موثر باشد. بیشتر جلسات مشاوره های پیش از ازدواج کوتاه مدت است، زیرا زوجین معمولاً با مشکل خاصی روبرو می شوند که به دنبال حل آن هستند. مشاوره ازدواج نیز بسیار کاربردی است. حتی ممکن است جلسه را با “تکالیف” یا روشهای خاص ترک کنید تا دفعه بعد که مسئله شما مطرح شد، آن را امتحان ک

دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *