واقعا چرا مشاوره نیاز داری؟


واقعا چرا مشاوره نیاز داری؟

دلیلی که مردم به دنبال مشاوره هستند

هر چقدر هم که دوست داشته باشیم در همه امور متخصص باشیم،  باز هم امکان پذیر نیست. این باعث می شود که از متخصصان مختلف در زمینه های مختلف مشاوره بگیریم. شما می توانید در هنگام بیماری با پزشک جهت بهبود سلامتی و تندرستی، در هنگام کار حقوقی با وکلا برای مشاوره حقوقی، حسابداران برای مشاوره مالیاتی، مکانیک برای مشکلات ماشین و…. مشورت بگیریم. اگرچه ما دوست داریم در جایی که می توانیم پس انداز کنیم، اما می دانیم بهترین راه حل صحیح یک مسئله این است که به یک متخصص اجازه دهیم آن را حل کند. اما چگونه می توانیم بفهمیم که وقت آن فرا رسیده است که از یک متخصص حرفه ای مشاوره بگیریم؟ در بعضی از مناطق، شناختن مشاوره آسان است، در بعضی دیگر سخت است. هشت دلیل جهت مراجعه به مشاوره حرفه ای را می توان شامل این موارد دانست:

-پیچیدگی را کاهش دهید

-جهت اقدام به انجام کار

– صرفه جویی در وقت

-برای رفع موارد ناخوشایند در امور

-اعتماد به نفس آنها را افزایش دهید

-به تجارت بهتر کمک کنید

-دریافت تشویق

-احساس امنیت بیشتری کنید

مثلا، مشاوران مالی در زمینه برنامه ریزی بازنشستگی، مالی، حسابداری و…. متخصص هستند و افراد به دلایل زیادی از مشاوره آن ها استفاده می کنند. در واقع، ما واقعاً دیده ایم که  افراد به همه دلایلی که عنوان شد از مشاوره تخصصی بهره مند می شوند تا به بررسی مشکلات و مسائل شان بپردازند.

برای کاهش پیچیدگی

ایجاد یک برنامه مالی کاملا جامع می تواند طاقت فرسا باشد. اگر به درستی انجام شود، می تواند به عنوان یک برنامه مالی، مدیریت سرمایه گذاری، مدیریت مالیات و مشاوره رفتار می شود. هر یک از بخش های یک طرح جامع، لیست طولانی مخصوص کارهای خاص خود را دارد. تعداد زیادی از کارهایی که باید انجام شود و قطعات متحرکی که باید مورد توجه قرار گیرند، می تواند طاقت فرسا باشد. یک برنامه ریز مالی، می تواند همه اینها را درک کند و باید آن را به شکلی متراکم کند که برای شما به راحتی قابل درک باشد.

برای اقدام

تعلل در کارهایی که باعث ناراحتی ما می شوند، ذات انسان است. داشتن شخصی که نه تنها شما را مسئول می داند، بلکه بسیاری از کارها را نیز برای شما انجام می دهد، می تواند به شما کمک کند تا مطمئن شوید که اقدامی انجام می دهید درست است و خیال شما را برای انجام آن کار راحت می کند که این فرد مناسب می تواند مشاوره خوب باشد.

برای صرفه جویی در وقت

آیا می خواهید وقت خود را در دوران بازنشستگی بگذرانید و همه چیزهایی را که در مورد برنامه ریزی بازنشستگی می دانید بیاموزید یا می خواهید روی چیزهایی که دوست دارید و برای آنها بازنشسته می شوید تمرکز کنید؟ صرف وقت اضافی با دوستان و خانواده، انتخاب سرگرمی های قدیمی یا داوطلب شدن در امور خیریه مورد علاقه خود، وقت صرفه جویی شده برای مدیریت امور مالی، وقت صرف شده برای چیزهایی است که از آنها لذت می برید همه این موارد می تواند توسط مشاوره خوب مورد ارزیابی قرار گیرد.

برای رفع موارد ناخوشایند در امور

پرداختن به مسائل مالی شخصی، می تواند برای افراد ناخوشایند باشد. این می تواند استرس زا، طاقت فرسا، وقت گیر باشد و صحبت با افراد را سخت کند. گاهی اوقات آسان تر است که شخص دیگری از طرق مختلف، مسائل مالی را بررسی کند و کارهای پیگیری مربوط به روند برنامه ریزی بازنشستگی را انجام دهد. بسیاری از کارهای خسته کننده در برنامه ریزی مالی و مدیریت سرمایه گذاری وجود دارد. برخی از افرادی که خود قادر به مدیریت امور مالی خود هستند، به سادگی از جزئیات ایجاد و تمایل به برنامه بازنشستگی بهره مند نمی شوند و تصمیم می گیرند که با آن برخورد نکنند اینجاست که مشاوره می توانند کمک دهنده باشد.

برای افزایش اعتماد به نفس آنها

گاهی اوقات ممکن است قادر به تغییر خود و یا پرداخت مالیات باشیم، اما احساس راحتی و اطمینان بیشتری داریم که مکانی که در آن خدمات تخصص دارد این کار را به درستی انجام خواهد داد. قرار است فرصت بازنشستگی برای افراد لذت بخش باشد و اگر دائماً نگران برنامه های بازنشستگی خود هستید، ممکن است وقت آن رسیده باشد که کسی وارد عمل شود و به شما اعتماد به نفس اضافی برای داشتن بازنشستگی بدون استرس را بدهد که آن فرد موردنظر مشاوره خوب است.

 

موارد قابل بررسی دیگر در نیازمند شدن به مشاوره

برای کمک به تجارت بهتر

گاهی اوقات مردم بیش از حد درگیر شرایط خود می شوند و نمی توانند به همه گزینه هایی که دارند، پی ببرند. یک مشاور خبره نه تنها می تواند معاملات اضافی را که احتمالاً در نظر نگرفته اید در اختیارتان بگذارد بلکه به شما کمک می کند تا آن تصمیمات را برای تصمیم گیری صحیح متعادل کنید. داشتن درکی روشن از تأثیر تصمیمات بر آینده، می تواند باعث اطمینان بیشتر سرمایه گذاران در انتخاب می شود.

برای دریافت تشویق

گاهی اوقات مردم برای ادامه مسیر خود به کلمات تشویقی احتیاج دارند. این امر به ویژه هنگامی صادق است که زندگی مانند یک بازار سهام نامطلوب، شما را وارد یک منحنی مالی می کند. بدترین کاری که فرد می تواند انجام دهد کنار گذاشتن برنامه خود است، زیرا به احتمال زیاد این کار را در بدترین زمان تصور انجام می دهد. یک مشاور با ارائه مشاوره خوب و مناسب، در این اوقات سخت به شما کمک می کند. گاهی اوقات همه آنچه مردم نیاز دارند کمی دید مناسب در مورد وضعیت و در مورد انتظاراتشان است.

 

انتخاب مشاوره

شما برای سلامتی مالی خود به یک مشاور اعتماد خواهید کرد، یا به خودتان اعتماد خواهید کرد تا مشاور خود باشید. در هر صورت در نهایت مشاور انتخاب می کنید.  ما معمولا از یک مشاوره حرفه ای کمک می گیریم مگر اینکه 100٪ مطمئن باشیم که می دانیم چه کاری انجام دهیم. اگرچه ممکن است فکر کنیم خودمان قادر به انجام برخی کارها هستیم، اما تجربه ما در برنامه ریزی مالی به ما آموخته است که برای افراد بسیار دشوار است که مسائل را تشخیص دهند در صورتی که از ابتدا نمی دانند که اینها وجود دارند.

 

دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *