برای قبول شدن توی کنکور انسانی با چه مشاوری صحبت کنیم؟


برای قبول شدن توی کنکور انسانی با چه مشاوری صحبت کنیم؟

آیا می خواهید دانش خود را متنوع کنید یا مسیر شغلی را کاملا تغییر دهید؟ اگر به دنبال تغییر شغل هستید تحصیل ممکن است لازم باشد. اگر این انگیزه شما برای تحصیل است، مهم است که در نظر بگیرید که می خواهید چه رشته ای  را دنبال کنید. به طور خلاصه در مشاوره انتخاب رشته انسانی می توانید به موارد زیر توجه کنید:

  • به تجربه و مهارت موجود خود بیندیشید.
  • فرصت های شغلی آینده را در نظر بگیرید.
  • به این فکر کنید که در این رشته به چه موضوعاتی علاقه دارید.

 

واقعاً به چه چیزی علاقه دارید؟

در مشاوره انتخاب رشته، واقعاً مهم است که به آنچه علاقه مند هستید فکر کنید. آیا به این دلیل است که می توانید حرفه هیجان انگیز و درخشان خود را در پیش رو ببینید؟ یا به این دلیل است که والدین شما می خواهند؟

 

دوست دارید کجا تحصیل کنید؟

در مشاوره انتخاب رشته کنکور انسانی ممکن است از شما پرسیده شود که دوست دارید کجا تحصیل کنید؟ که این واقعاً دو قسمت دارد. بهترین کشور برای تخصص گرفتن در این زمینه موضوعی کجاست؟ شاید این کشور با تعداد زیادی کارآموزی و فرصت کار فارغ التحصیل در آن صنعت باشد. یا شهری که به منابع خاصی دسترسی دارد.  همچنین بهتر است از خود بپرسید: دوست دارید چند سال در کجای دنیا زندگی کنید؟ این فرصتی برای یادگیری زبان و فرهنگ جدید، یافتن دوستان جدید و تجربه شیوه زندگی متفاوت است.

 

یک بررسی واقعی انجام دهید

حالا که رویای خود را پیدا کردید، بیایید فقط یک دقیقه متوقف شویم و مطمئن شویم که آیا انتخاب این رشته واقع بینانه است. آیا می توانید هزینه های پرواز، شهریه و هزینه زندگی را پرداخت کنید؟ آیا ابتدا لازم است مدارک خاصی داشته باشید: مهارت زبان انگلیسی ، نمرات GMAT؟

دلسرد نشوید، یک برنامه مسیر ممکن است تمام نیاز شما برای عبور از این موانع باشد. اگر این واقعاً علاقه شماست، آن را در برنامه بورس تحصیلی خود ثابت کنید و ممکن است کمک مالی دریافت کنید. این همچنین نکته ای است که شما باید واقع بینانه به مدت طولانی که می خواهید برای آن تحصیل کنید فکر کنید.

 

تکالیف خود را انجام دهید

شما باید تمام گزینه های خود را به حدود پنج گزینه عملی محدود کنید. که به تحقیقات زیادی نیاز دارد. جستجو البته یک جای خوب برای شروع است! وبلاگ های دانشجویی را بخوانید تا ببینید واقعاً برای انتخاب رشته کنکور انسانی چگونه عمل می کنند. بنابراین با افرادی که می شناسید و در آن کشور یا شهر تحصیل کرده اند صحبت کنید و بگویید واقعاً انتخاب این رشته چگونه است.

 

نکات قابل توجه در مشاوره انتخاب رشته کنکور انسانی

  • چه چیزی برای شما مهم است؟

در حالی که در حال تحقیق هستید، انواع مختلفی از معیارها را برای قضاوت در مورد یک دانشگاه یا دوره بر اساس وضعیت خود خواهید یافت. بنابراین یک لیست کوتاه از سه ویژگی برتر مورد نظر خود برای انتخاب رشته کنکور انسانی قرار دهید. اینها می توانند رتبه بندی یا اعتبار مدرسه، امکانات تحقیقاتی، تجربه عملی و کارآموزی، هزینه شهریه، خدمات پشتیبانی دانشجویی، ایمنی، زندگی اجتماعی، فرصت سفر باشند … که متغیرهای زیادی وجود دارد

 

  • چگونه دوست دارید درس بخوانید؟

برخی افراد امتحانات نهایی را ترجیح می دهند، برخی دیگر کارهای منظم را دوست دارند تا آنها را در طول سال مشغول کنند. برخی نظریه را دوست دارند، برخی دیگر کاربرد عملی را می پسندند، بعضی دیگر دوست دارند در گروه کار کنند، دیگران دوست دارند به صورت جداگانه کار کنند.

برخی دوست دارند تکلیف خود را به صورت شفاهی ارائه دهند، برخی دیگر ترجیح می دهند گزارش های کتبی ایجاد کنند. دوره ای متناسب با سبک مطالعه خود انتخاب کنید تا اطمینان بیشتری به موفقیت خود داشته باشید. یا طبق توصیه مشاور انتخاب رشته خود، اگر می خواهید خود را به چالش بکشید، دوره ای را انتخاب کنید که شما را از منطقه راحتی خارج کند تا پیشرفت کنید.

  • آینده شغلی خود نگاه کنید

تحصیل در خارج از کشور می تواند گران باشد، بنابراین به آن به عنوان یک سرمایه گذاری در آینده فکر کنید. و این یعنی شغل و حقوق شما. بدانید که سایر دانشجویان بین المللی در آن دانشگاه پس از فارغ التحصیلی کجا کار کرده اند  و آیا شبکه فارغ التحصیلان فعال یا فرصتی برای ملاقات با رهبران صنعت در طول دوره خود وجود دارد. در واقع قبل از انتخاب رشته کنکور انسانی خود، تمام موارد بالا را بررسی کنید تا با مشاوره انتخاب رشته خود بتوانید بهترین نتایج را کسب کنید.

  • روی جزئیات تمرکز کنید

 

هر موضوعی دارای گزینه های بسیار متنوعی است، بنابراین خوب است که از خاص ترین علاقه خود بدانید. دانشجویان مهندسی می توانستند از مهندسی زیست پزشکی گرفته تا مهندسی عمران تحصیل کنند. بنابراین اگر ترجیح می دهید پل هایی بسازید تا اعضای بدن انسان، قبل از ثبت نام و انتخاب رشته کنکور انسانی حتما این موارد را بررسی کنید.

  • همیشه می توانید نظر خود را تغییر دهید

بله، این یک تصمیم مهم است. اما اگر به آنجا برسید و متوجه شوید که اشتباه وحشتناکی مرتکب شده اید، خیلی دیر نیست. با مشاور انتخاب رشته صحبت کنید و ببینید آیا رفتن به رشته مورنظر مناسب شما می باشد یاخیر.  یا گزینه های بهتری برای شما وجود دارد؟ پنج سال آینده زندگی خود را صرف خیره شدن به کتابهای درسی نکنید. به یاد داشته باشید ، همه چیز در مورد علاقه شما است ،هیجان را زنده نگه دارید تا موفق شوید.

دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *