تاثیرات مثبت و منفی کرونا بر سبک زندگی


تاثیرات مثبت و منفی کرونا بر سبک زندگی

امروزه تاثیرات مثبت و منفی کرونا بر سبک زندگی افراد پوشیده نیست و کم و بیش بسیاری از افراد درگیر این همه گیری شده اند. در اینجا مواردی که موجب می شود کرونا تاثیرات فراوانی بر شیوه و سبک زندگی افراد داشته باشد به شرح زیر است:

تاثیرات مثبت:

1. به شما در ایجاد روابط اصیل کمک می کند

یکی از تاثیرات مثبت کرونا بر سبک زندگی افراد، برقراری روابط  اصیل می باشد، در واقع همه ما آنقدر مشغول “زندگی” بوده ایم که باعث شده از بسیاری از آن لحظات واقعی را که باید در کنار عزیزانمان باشیم از دست بدهیم. این می تواند برنامه های شلوغ، دویدن برای تأمین هزینه های زندگی و عجله برای حضور در جلسات فوری باشد. مطمئناً شاید شما آنقدر خوش شانس بودید که هر از چند گاهی به تعطیلات خانوادگی بروید. اما حتی پس از آن، آیا از آن پرونده های معلق که در ایستگاه کاری خود منتظرند ترسیدید؟ اکنون، وضعیت COVID-19 بر نحوه ایجاد و حفظ روابط شما تأثیر مثبت گذاشته است. شما باید وقت خود را با خانواده خود بگذرانید و کارهای خود را بهتر برنامه ریزی کنید. این در واقع به شما کمک می کند تا آینده بهتری برای کار و خانواده خود بسازید . با شیوع کرونا در زندگی، ما راه هایی برای ارتباط برقرار کردن با مردم پیدا کرده ایم. با عزیزانتان ارتباط برقرار کنید و گذشته را مرور کنید.

2. تغییر کامل سبک زندگی برای رعایت بهتر بهداشت

امروزه بهداشتی بودن دیگر فقط یک عادت خوب نیست، بلکه مهارتی است که برای زنده ماندن به آن نیاز دارید. زمان تغییر کرده است و مردم اکنون می دانند که حفظ رعایت بهداشت خود، چقدر مهم است. این تغییر نخواهد کرد و این چیزی است که ما نمی توانیم تغییر دهیم. اما این اواخر اخیرا کرونا همه ما را از چگونگی انجام موراد بهداشتی تر آگاه ساخته است. از دست دادن گرفته تا حفظ فاصله اجتماعی، همه ما تغییر سبک زندگی را دیده ایم. ما یاد گرفته ایم که هنگام سرفه دهان خود را بپوشانیم، پس از لمس هر چیز دیگری دست های خود را ایمن کنیم زیرا می دانیم که اگر این کار را نکنیم چه اتفاقی می افتد. هم چنین در بسیاری از موارد از مشاوره های روانشناسی هم غافل نشویم.

3. نوآوری برای ارتباط برقرار کردن و کمک به یکدیگر

یکی از تاثیرات مثبت کرونا بر سبک زندگی افراد، نوآوری برای برقراری ارتباط  با هم است. این قرنطینه از ایده ها، هک ها، نکات و ترفندهایی برای غلبه بر قفل و کمک به جوامع ما استقبال می کند. شرکت های سراسر دنیا به فکر ارائه طیف وسیعی از محصولات و خدمات هستند که به شما امکان می دهد به همان اندازه که با تیم های خود و همچنین عزیزانتان ارتباط برقرار می کنید با فناوری های جدید هم ارتباط برقرار کنید. یافتن راه های خلاقانه موجب می شود اجازه ندهد حوصله شما سر برود.

این روش تفکر جدیدی را گشوده است. سازمان ها نمی توانند به طور کلی فعالیت خود را متوقف کنند و هر کدام در حال ارائه ایده های نهایی برای جذب و حفظ مشتری و کارمندان خود هستند. این امر همچنین می تواند منجر به پیشرفت و نوآوری شود. می بینید که در نوآوری هیچ اتفاقی نمی افتد، اما وقتی محیط آن را می خواهد شما باید منتظر جالبترین ایده هایی باشید که می توانید دنیا را به طوفان بکشید.

منظور از جالبترین ایده ها درست عمل کردن است. کار عاقلانه ای که اکنون باید انجام شود، حفظ آرامش و سلامتی و استفاده از مشاوره های روانشناسی هنگام مراقبت از یکدیگر است. یک روش برای جلوگیری بیشتر از شیوع کرونا، انجام نظرسنجی ها و جمع آوری اطلاعات ارزشمند از مردم است.

سایر تاثیرات مثبت و منفی کرونا بر سبک زندگی

تاثیرات منفی

5. موج جدیدی از ابزارها و نرم افزارها

یکی از تاثیرات منفی کرونا بر سبک زندگی افراد، موج جدید ابزارهای گوناگون می باشد. شرکت ها به ابزارها و نرم افزارهای آنلاین نیاز دارند که می تواند به شما کمک کند این تغییر مسیر را به کلاسهای دیجیتال و فضای اداری مجازی بی نقص تبدیل کنید. در واقی کرونا این درها را به روی برنامه های کاربردی باز کرده است که به شما امکان می دهد گردش کار و فرایندهایی را که هنگام اجرای تیم های خود یا آموزش یا یادگیری دیجیتال بسیار مهم هستند، شناسایی و تقویت کنید.

از ربات های خودآزمایی گرفته تا پروتکل های اضطراری خودکار، این روند همچنین راه را برای سیستم های حضور بیومتریک بدون لمس، ردیابی زمان یا سایر ابزارهای همگانی باز کرده است که اساساً می توانند در آن گام بردارند و جایگزینی برای گردش کار موجود شما باشند تا تجارت شما را به صورت مجازی اداره کند. مجموعه عمده ای از ابزارها و نرم افزارهایی که می توانند به شما کمک کنند تا از یک بیماری همه گیر دیگر زنده بمانید یا یکی از مواردی که می تواند به شما کمک کند تا در اطراف گردش کار خود کار کنید، مورد استقبال قرار می گیرند اما در کنار این همه مزایا، معایبی هم دارند. این قفل های بزرگ سازمان ها و کارخانه ها را وادار کرده است تا گامی به سوی دوران رباتیک بردارند تا اقدامی قابل تأمل برای دفاع از چنین همه گیری باشد.

6. جریان از راه دور تبدیل به جریان اصلی شده است

امروزه بسیاری از شرکت ها از راه دور کار می کنند و 100٪ نیروی کار خود را بصورت مجازی آماده کرده اند. حتی بسیاری از دفاتر هم، حضور فیزیکی خود را  کم کرده اند. با قفل شدن شهرها، سازمان های سراسر جهان مجبور شدند این حرکت اجباری را به سمت این قلمرو کار از راه دور انجام دهند. سرمایه گذاری های انجام شده برای فضاهای بزرگ رو به زوال است و شرکت ها در واقع اجازه نمی دهند موقعیت های جغرافیایی در هنگام استخدام استعدادهای خود در این بین قرار بگیرند. در این مواقع، بهره مندی از مشاوره های روانشناسی برای کمک به افراد در جهت بهبود فعالیت هایشان امری ضروری و مهم است.

نتیجه گیری:

یک محیط دور از دسترس بعضاً مانع از بهره بردن از تمام مزایای کار از راه دور می شود. قرنطینه باعث شده است که همه مشاغل 100٪ از راه دور کار کنند. این امر همچنین به تیم ها کمک کرده تا به یکدیگر اعتماد کنند. شرکت ها در حال ورود به این فرهنگ هستند که به صداقت کارمندان خود اعتماد کنند. همه این موارد می تواند تاثیرات مثبت و منفی کرونا را برسبک زندگی تعیین کند.

 

دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *