52 راه برای شادتر ، سالم تر بودن و لذت بردن از زندگی بیشتر ( قسمت سوم )


52 راه برای شادتر ، سالم تر بودن و لذت بردن از زندگی بیشتر ( قسمت سوم )

در قسمت اول و دوم به 25 راه برای یک زندگی سالم شاد اشاره کردیم. در این مقاله به 11 مورد دیگه را بررسی می کنیم.

 1. بگذارید خودتان استراحت کنید

این یکی نسبتاً قابل توضیح است. کمی استراحت کنید! شما فکر می کنید ساده ترین 10 دستورالعمل انجام یک شنبه است ، اما اکثر ما این کار را نمی کنیم. اجازه دادن به خود برای استراحت ، اضطراب را کاهش می دهد ، خوشبختی را افزایش می دهد و بدن را در برابر بیماری محافظت می کند.

 1. مغز پشتیبان تهیه کنید

من و شوهرم پنج فرزند داریم ، این بدان معناست که من درمورد اطلاعات هفت انسان ، از جمله تمام داده ها و اطلاعات کسب و کارم ، تحقیق برای کتاب های آینده ، و چیزهای کوچک مانند برنامه پروازها و برنامه ریزی برای تعطیلات ، همگام هستم.

این فقط راه بسیار زیادی برای سازماندهی در مغز من است.

هیچ چیز بیشتر از اینکه تحت فشار قرار بگیرم و نگران باشم که چیزی را فراموش می کنم ، من را تحت فشار قرار نمی دهد و لذت من را نمی دزد. به همین دلیل از برنامه ای به نام Evernote به عنوان مغز دوم خود استفاده می کنم. من یک مقاله کامل در مورد آن اینجا نوشتم.

 1. بیاموزید که به ارزشهایتان گزینه های شما را برانگیزد

انتخاب هایی که با ارزشهای اصلی شما همخوانی نداشته باشد ، همیشه احساس نارضایتی را برای شما ایجاد می کند. این مهم در زندگی شخصی شما همانقدر مهم است که در تجارت نیز اهمیت دارد.

در طول سال ها بارها بوده است که شرکتی خواسته است من را به عنوان مشاور استخدام کند یا یک کارآفرین فردی می خواهد مرا برای مربیگری استخدام کند ، اما من نمی توانستم با محصول یا خدمتی که می فروختند صلح کنم.

بله ، پول عالی بود ، اما همه ما می دانیم که پول شما را خوشحال نمی کند. نه گفتن بهترین انتخاب برای خوشبختی شخصی خودم بود. زندگی به گونه ای که با ارزش ها و اعتقادات شما مطابقت نداشته باشد ، هرگز منجر به خوشبختی نمی شود.

 1. تدوین سیاست تحمل صفر برای درام

تا به حال با کسی آشنا شده اید که به شما می گوید چقدر از درام متنفر هستند ، اما به نظر می رسد همیشه در وسط آن هستند؟ برخی از افراد فقط با درام پیشرفت می کنند در حالی که هرگز نمی فهمند علت آن هستند.

 

ایجاد یک سیاست تحمل صفر برای درام ، استرس در زندگی شما را تا حد زیادی کاهش می دهد ، زیرا مجذوب دیوانه دیگران نخواهید شد.

 1. چارچوبی برای تصمیم گیری هوشمند داشته باشید

در Breaking Busy ، من یک چارچوب دقیق تصمیم گیری پنج مرحله ای را به اشتراک گذاشتم که برای کمک به شما در تصمیم گیری که بعداً پشیمان نخواهید شد ، طراحی شده است! اگر هنوز Breaking Busy را نخوانده اید ، دوست دارم دوره رایگان Breaking Busy را در اینجا بگذرانید.

 1. با توجه به ذهنیت رشد فکر کنید

دو نوع ذهنیت متداول وجود دارد: ثابت (یعنی شما فکر می کنید هوش و توانایی های شما تنظیم شده و تغییر نمی کند) و رشد (یعنی شما فکر می کنید این چیزها می توانند و رشد می کنند).

وقتی ذهنیت رشد دارید ، باور دارید که می توانید فردی را که آفریده شده اید تغییر دهید ، رشد کنید ، یاد بگیرید و رشد کنید. روشی که در مورد خود فکر می کنید به رشد یا گیر ماندن کمک می کند. با شناسایی نکردن توانایی های بالقوه خود را محدود نکنید!

 1. یاد بگیرید که ظاهر و بدن خود را بپذیرید

همه ما منحصر به فرد هستیم ، اما همه ما یک چیز مشترک داریم – چیزی در مورد ظاهر یا بدن ما وجود دارد که دوست نداریم. اما این واقعیت است – هیچ کس ، و منظور من این است که هیچ کس در آنجا مشغول ظاهر شما و قضاوت ظاهر شما نیست. قول میدهم.

خود را به چالش بکشید تا یک هفته از تنفر از ظاهر خود دست بکشید و ببینید زندگی چگونه تغییر می کند!

 1. به خودتان اجازه دهید که خونسرد نباشید

حالا که من 40 ساله شده ام و افراد 20 ساله ام برای من کار می کنند ، این توجه من را جلب کرده است که دیگر خوب نیستم. من از پسران نوجوانم اقتدار خوبی دارم که اگر شما از نظر ژنتیکی استعداد “ژن جالب” را ندارید و خیلی تلاش می کنید تا خونسرد باشید ، چنین نخواهید شد

حرف من این است که فارغ از سن شما ، خود عالی و جذاب خود باشید ، بودن در حد همان که هستید و سعی در ایده گرفتن از چگونگی “قرار گرفتن” شما نیست ، همان چیزی است که خوشبختی واقعی را به ارمغان می آورد.

 1. جشن بگیرید که زندگی شما یک صفحه Pinterest نیست

من یک رابطه عشق / نفرت با Pinterest دارم. من عاشق این هستم که همه چیز از نظر بصری زیبا است و من یک آموزش عالی هستم. اما وقتی ناخودآگاه زندگی واقعی خود را با تصاویر کاملاً برنامه ریزی شده ، آماده و آماده در Pinterest مقایسه کنیم ، می تواند خوشبختی ما را بدزدد. به یاد داشته باشید زندگی واقعی عالی است.

 1. به خودتان اجازه دهید تا به دیگران نه بگوید

این روش گفتنش ساده است ولی عملی کردنش بسیار سخت است. بهتر است در موقعیت ای حساس  بتوانید به رراحتی نه بگویید.

 1. روزانه به چیزهایی اختصاص دهید که بیشترین لذت را برای شما به ارمغان می آورند

من عاشق آواز خواندن ، عبادت کردن ، معاشرت با خانواده ام هستم ، و یک فنجان بزرگ چای داغ و یک کتاب عالی را دوست دارم. من روزانه ساعتها وقت خود را صرف این کارها نمی کنم ، اما هر روز “مدتی” را صرف انجام کارهایی می کنم که باعث شادی من می شود.

مجبور نیستید روزانه ساعت ها کارهایی را انجام دهید که دوست دارید ، اما عمداً ساختن به موقع از شادی و نشاط شما در برابر استرس زندگی روزمره محافظت می کند.

خوب تا اینجای مقاله 36 مورد از داشتن یک زندگی شاد و سالم گفتیم و بقیه 52 مورد در مقاله های بعدی ما عنوان می شود.

 

 

 

دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *