چجوری میتونم به صورت تلفنی برای دانشگاه انتخاب رشته کنم؟

چگونه میتونم مشاوره انتخاب رشته داشته باشم

مشاوره تلفنی انتخاب رشته دانشگاه چگونه است؟

مشاوره تلفنی انتخاب رشته، امکانی است که به بسیاری از داوطلبان کمک می‌کند تا نتیجه قابل‌قبولی در ورود به دانشگاه کسب کنند. انتخاب رشته، قدم بسیار مهمی در ورود به دانشگاه است که آینده تحصیلی و شغلی داوطلب را رقم می‌زند. از این روی، استفاده از مشاوره برای این روند، کمک بسیار بزرگی به حساب می‌آید. در ادامه از سایر مزایا و علل استفاده از مشاوره تلفنی برای انتخاب رشته گفتگو خواهیم کرد.

چگونه میتونم مشاوره انتخاب رشته داشته باشم

لزوم استفاده از مشاور تلفنی دانشگاه

انتخاب رشته معمولاً در یک بازه زمانی کوتاه صورت می‌گیرد که کمی پس از انتشار کارنامه اولیه است. در این زمان، داوطلب با مشاهده نتایج خود ممکن است شرایط خاصی را تجربه کند. مثلاً از نتیجه راضی نباشد یا درباره علاقه خود به اشتباه بیفتد.

در چنین شرایطی، تماس با یک مشاور می‌تواند داوطلب را به آرامش رسانده و وی را در این روند یاری کند. مشاورین تلفنی انتخاب رشته همچنین:

به داوطلب گوش می‌دهند

در محضر یک مشاور تلفنی، داوطلب می‌تواند بدون ترس از قضاوت، گفتگو کرده و مشکلات خود را بیان کند. او می‌تواند در زمینه علایق اصلی خود و آنچه جامعه و اطرافیان از وی انتظار دارند حرف زده و راهکار درست را جویا شود. حقیقت این است که امروزه بسیاری از داوطلبان کنکور، به ویژه دبیرستانی‌ها، بین علایق خود و نظر جامعه و محیط سردرگم می‌شوند.

برخی از آن‌ها، چندان به علایق درونی خود توجه نکرده و به دنبال رشته‌ای هستند که از دید عموم پول‌ساز و آینده‌دار است. این سرگشتگی باعث می‌شود داوطلب نتواند انتخاب رشته‌ای طبق درونیات و سلایق خود داشته باشد و در نتیجه ممکن است در رشته قبولی خود به بازدهی بالایی نرسد. در این شرایط گفتگو یا یک مشاور تلفنی، راهگشا خواهد بود.

ابهامات را برطرف می‌کنند

مشاور تلفنی می‌تواند ابهامات و اشکالات شما در زمینه مفاد دفترچه کنکور را رفع کند. تبصره‌ها و قوانین پیچیده و زیادی که در مورد کنکور و انتخاب رشته و دانشگاه وجود دارند می‌توانند هرکسی را آشفته و سردرگم کنند.

در این شرایط حتی مراجعه به اینترنت نیز ممکن است پاسخگو نباشد، چون سایت‌ها نیز معمولاً با همان زبان پیچیده حرف می‌زنند. از این روی، تماس با یک مشاور تلفنی می‌تواند مؤثر باشد. مشاوری که مسائل انتخاب رشته را به روشنی برای شما شرح دهد.

همیشه در دسترس هستند

یکی دیگر از خوبی‌های مشاوره تلفنی، دسترسی مناسب است. باید به این نکته توجه داشت که درصدی از داوطلبان در مناطق محروم و دور زندگی می‌کنند که احتمالاً به دفاتر مشاوره‌ای کنکور دسترسی ندارند. مشاوره انتخاب رشته از طریق تلفن، این مشکل را نیز حل کرده است.

از طرفی، مسئله انتخاب رشته موضوعی است که سبب دل‌مشغولی بسیاری از داوطلبان می‌شود. به حدی که خواب شب را از آنان می‌گیرد. در این شرایط نیز داوطلبان می‌توانند با مراکزی که مشاوره ۲۴ ساعته دارند تماس گرفته و از حجم نگرانی خود بکاهند.

متخصص و با تجربه هستند

افرادی که برای ارائه مشاوره انتخاب رشته با تلفن، برگزیده می‌شوند باید توانایی‌های خاصی داشته باشند. این افراد باید تجربه بالایی در مشاوره و امور تحصیلی داشته باشند تا بدون مشاهده داوطلب و از راه دور بتوانند به او کمک کنند.

یک مشاور تلفنی باید همچنین، مهارت‌های برقراری ارتباط را به خوبی بلد بوده و مکالمه بین خود و داوطلب را به صورت هدفمند، پیش ببرد. یک مشاور انتخاب رشته تلفنی خوب، داوطلب را نسبت به علایق درونی و آنچه واقعاً می‌خواهد، آشنا می‌کند. وی با بیان واقعیت‌ها برای داوطلب شرح می‌دهد که هیچ رشته‌ای لزوماً خوب یا بد نیست. خوب بودن یا بد بودن رشته‌ها بستگی به توانایی فردی و علایق شخص دارد.

واقع‌بینانه عمل می‌کنند

مشاور تلفنی، همچنین نسبت به رتبه و تراز کنکور داوطلب و زیرگروه انتخابی او، با دید باز و منطقی رفتار می‌کند. اگر درمورد انتخاب رشته مناسب در هر زیرگروه و درصد قبولی سوالی دارید، میتوانید با مشاورین تلفنی تماس حاصل کنید.

مشاورین انتخاب رشته کنکور سراسری، آزاد، فنی و حرفه‌ای و… به طور تخصصی به سوالات شما پاسخ می‌دهند. از طرفی شما را در زمینه نحوه چینش کدرشته‌ها در لیست انتخاب، یاری می‌کنند. در این مورد، مشاور با توجه به نمره اکتسابی شما و علایقتان، دست به انتخاب زده یا روند را برای شما توضیح می‌دهد.

نکات نهایی مشاوره تلفنی دانشگاه

مشاوره تلفنی انتخاب رشته بسیار مهم است. چون برای کسانی که به دفاتر مشاوره دسترسی ندارند، تنها انتخاب موجود است. از طرفی بازه انتخاب رشته کوتاه است و داوطلب وقت اینکه به دنبال مشاور حضوری خود بگردد را ندارد. اما در مشاوره تلفنی با برقراری چند تماس می‌تواند مشاور مناسب خود را پیدا کند. به همین منظور در این نوشتار به بررسی دلایل و مزیت های استفاده از مشاوره تلفنی پرداختیم.

دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *