مشاوره روانشناسی رایگان


مشاوره روانشناسی رایگان چگونه انجام می شود؟

در مشاوره روانشناسی رایگان، سعی می‎شود به سوالات مهم بیماران پاسخ داده شود. براین اساس بیمار سوالات محدود و کلی خود را بیان خواهد کرد، به این ترتیب می‎تواند تصمیم بگیرد که آیا نیاز به مشاوره بیشتری دارد یا خیر؟ مشاوره رایگان بصورت حضوری وغیر حضوری انجام خواهد شد.  

مشاوره روانشناسی رایگان

مشاوره رایگان روانشناسی در واتساپ

مشاوره رایگان روانشناسی در واتساپ، یکی از این روش‎های موثر در این زمینه است. از دیگر شیوه‎های غیرحضوری مشاوره می‎توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشاوره روانشناسی رایگان تلفنی: به این ترتیب تنها با برقراری یک تماس تلفنی ساده می‌توانید مشکلات خود را با مشاور درمیان بگذارید.
 • چت با روانشناس آنلاین رایگان: چت  و یا همان گفتگو می‌تواند از طریق شبکه‌های مجازی انجام شود که واتس اپ در حال حاضر، بیشتر مورد توجه است.
 • مشاوره مکاتبه ای روانشناسی: وقتی صحبت از مشاوره مکاتبه‎‎ای روانشناسی می‌شود، مسلما منظور این نیست که برای مشاوره خود نامه ارسال کنید. مشاوره مکاتبه‎ای از طریق ابزارهایی مانند ایمیل، تلگرام، اسکایپ، فیسبوک و .. . انجام می‎شود. در طی آن متقاضی، از طریق نوشتن با کارشناس در ارتباط خواهد بود.

آیا مشاوره رایگان مکاتبه ای در حل مشکل افراد موثر است؟

از نکات مهم در مشاوره روانشناسی رایگان این است که بیمار ( متقاضی)، مطمئن شود که کارشناس حرف و مشکل او را متوجه خواهد شد. برای این منظور لازم است تا از همه حواس بهره گرفته شود. در بیشتر مواقع حسی که در نوشتن یک کلمه و یا جمله وجود دارد، منتقل نخواهد شد. برای حل مشکل، لازم است تا کارشناس به جزئیاتی مانند حرکات بدن، لحن صحبت کردن، واکنش به سوالات و …. را مورد بررسی قرار دهد. در طی جلسه مکاتبه‌ای، مشاهده عکس‎العمل‎های متقاضی امکان‎پذیر نیست. این امر به عنوان یکی از مهم‎ترین مشکلات مشاوره غیرحضوری است.

مشاوره روانشناسی آنلاین می‎تواند به افرادی کمک کند تا مسیر درستی را برای درمان و حل مشکل خود انتخاب نمایند. بنابراین اگر احساس می‌کنید نیاز به زمان و توجه بیشتری دارید، بهتر است از مشاوره حضوری روانشناسی رایگان در تهران استفاده نمایید. در طی جلسات حضوری رفتار، حرکات  و مشکلات شما به دقت مورد بررسی قرار خواهد گرفت و راهکارهای مناسبی ارائه خواهد شد. همچنین ممکن است تنها یکبار مراجعه حضوری برای شما تجویز شود و ادامه درمان به صورت آنلاین و غیر حضوری برگزار شود.

چت مشاوره آنلاین رایگان واتساپ چه مزیت هایی دارد؟

در مرکز مشاوره آنلاین روانشناسی، سعی بر این است تا از شبکه‎های اجتماعی قابل دسترس برای عموم استفاده شود، تا امکان ارتباط مجازی برای همه میسر باشد. در ابتدا ایمیل مورد توجه بود، پس از آن شبکه‎هایی مانند تلگرام و اتساپ مورد استفاده قرار گرفت. 

مشاور رایگان روانشناس در واتساپ، تلگرام و  تلفن مزایای زیر را به همراه خواهد داشت:

در مرحله اول، بعد زمانی و مکانی اهمیت خود را از دست می‎دهد. افراد ساکن هر شهر و استانی که در سراسر کشور باشند، می‌توانند به صورت رایگان با مشاور مورد نظر خود ارتباط برقرار کنند.

چت مشاوره آنلاین رایگان، برای افرادی که از مواجهه حضوری بیم دارند و شرایط حضور فیزیکی در مرکز را ندارند، بسیار مفید است.

همه افرادی که به مراکز روان درمانی رایگان مراجعه می‎کنند، دارای مشکلات حاد و پیچیده نیستند. مشکل آنها با یک ارائه راهکار ساده قابل حل خواهد بود.

به طور کلی می‎توان گفت، جلسات مشاوره غیرحضوری از هزینه کمتری برخوردار هستند.

در مشاوره روانشناسی رایگان افسردگی به چه مسائلی پرداخته می شود؟

افسردگی یکی از مشکلات شایع در زندگی مدرن امروزی است. این بیماری انواع مختلفی دارد، اما بسیاری از علائم در میان آنها مشترک است. از جمله علائم رایج آن موارد زیر بیان شده است:

 • احساس ناامیدی
 • احساس بی‌ارزش بودن
 • کج خلقی‌های رفتاری
 • تمایل شدید برای تنها بودن
 • گوشه‎گیری
 • عدم تمایل به حضور در جمع
 • کمبود انرژی، احساس خستگی مداوم، بی‌حوصلگی
 • تغییر اشتها

گاهی اوقات شدت این علائم چنان شدید است که برای درمان آن به کمک کارشناس نیاز دارید. شاید مراجعه به روانشناس برای شما سخت باشد، اما باید بدانید که آنها می‌توانند به طور موثری به شما کمک کنند. برای شروع بهتر است به سراغ مشاوره روانشناسی رایگان افسردگی بروید. در طی این جلسه که می‌تواند به صورت تلفنی و آنلاین  صورت گیرد، به راحتی می‌توانید وضعیت خود را برای کارشناس شرح دهید. پس از پایان جلسه احساس بهتری خواهید داشت و می‎توانید راحتر برای درمان خود تصمیم‎گیری نمایید.

۵ نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *